Паспорти 25-річної Леніє Умерової, яку тримають під арештом у Північній Осетії, вилучила ФСБ

Фото: Facebook/umerov.azeez Ліна Тимошина 01 Травня 2023, 09:06

Документи 25-річної кримської татарки Леніє Умерової, яку близько пів року тримають під адміністративним арештом у Північній Осетії, вилучила ФСБ Республіки Північна Осетія-Аланія.

Про це її батькові Резвану Умерову стало відомо з письмової відповіді прокурора Північно-Західного району Владикавказу Вадима Плієва, повідомляє «Кримська солідарність».

Раніше Резван Умеров звернувся до наглядового органу з питанням про вилучення документів, що засвідчують особу його доньки. Документ «Кримській солідарності» передали її батьки. Наразі дівчина перебуває в ізоляторі тимчасового тримання УМВС росії по Владикавказу.

Як повідомляли QIRIM.News, 26 квітня російський суд міста Владикавказ призначив ще 15 діб арешту маркетологу з Києва, громадянці України, кримській татарці Леніє Умеровій, яку загарбники утримують під вартою протягом чотирьох місяців.

Як повідомляли QIRIM.News, рф утримує під вартою у Північній Осетії 25-річну кримську татарку Леніє Умерову, яка їхала до окупованого Криму доглядати за онкохворим батьком. Дівчину затримали на російсько-грузинському кордоні ще у грудні 2022 року.

Як повідомляли QIRIM.News, уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець, коментуючи тримання росією Леніє Умерової, заявив, що міжнародна спільнота має застосувати всі можливі інструменти для посилення тиску на рф. У Представництві Президента в АР Крим заявили, що єдиною причиною відвертих знущань є те, що Леніє Умерова відмовилася від окупаційного паспорту рф.

Як писали QIRIM.News, правозахисники звернулися до Президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана з проханням шляхом перемовин з президентом рф сприяти скорішому звільненню незаконно позбавленої особистої свободи Леніє Умерової.

Нагадаємо, у Мінреінтеграції закликали російських загарбників негайно звільнити Леніє Умерову.

Як повідомляли QIRIM.News, сама Леніє Умерова просить надати розголосу цій ситуації, бо не вірить у справедливе правосуддя. Про це вона написала у листі.

Источник