ОПЗ та безпека для Одещини: значну частину запасів аміаку вже продано

Останнім часом з'являються різноманітні спекуляції на темі продажу аміаку, який знаходився на Одеському припортовому заводі. Він створював небезпеку техногенної катастрофи, яка могла б виникнути внаслідок ракетного обстрілу.

Депутат Одеської обласної ради, член комісії з питань екології Олег Кутателадзе закликав утриматися від подібних спекуляцій, бо справа стосується у першу чергу безпеки, повідомляє Українська Служба Інформації.

Я неодноразово звертав увагу на організацію заходів безпеки в районі Одеського припортового заводу. Хочу нагадати, що минулого року, оперативний продаж російського аміаку усунув ризики техногенної катастрофи в Одеській області. Тоді на території ОПЗ було сконцентровано та розміщено велику кількість арештованого аміаку російського походження, подальше перебування якого на зазначеному підприємстві у зв’язку з постійними обстрілами могло призвести до екологічної катастрофи та становило велику загрозу для всього Одеського регіону, — заявив Олег Кутателадзе.

Олег Кутателадзе

Рідкий аміак — це дуже токсична і отруйна речовина. За рахунок швидкої реакції з вологою він виділяє величезну кількість тепла, що може привести до опіку у живих організмів.

Суд передав аміак в управління АРМА — для подальшої реалізації. Тоді з метою недопущення техногенної катастрофи було скликано нараду за участі представників Офісу Президента України, Міністерства економіки, ДСНС та інших. Було прийнято рішення щодо можливості вивезення аміаку з території Одеського припортового заводу.

Хочу зауважити, що велика кількість аміаку та пропускні можливості ОПЗ робили неможливим його придбання одним покупцем. Тому в АРМА прийняли рішення щодо реалізації активів окремими лотами.

Враховуючи небезпеку влучання ворожих ракет та виникнення екологічної катастрофи, АРМА продало значну частину аміаку. Отримані кошти було використано для підвищення обороноздатності країни.

Гроші — це, безумовно, добре, але у даному випадку це питання другорядне. Головна мета цього продажу аміаку — порятунок жителів мільйону жителів Одещини.

Коли я чую розмови щодо доцільності продажу чи ціну на аміак, вважаю їх як мінімум недоречними.Источник