OMV зосереджується на безнафтовому майбутньому

OMV зосереджується на безнафтовому майбутньому. Про це свідчить огляд агентства Energy Intelligence.

Зазначається, що минув майже рік відтоді, як OMV запустила те, що генеральний директор Альфред Стерн назвав «найбільшою трансформацією в історії компанії».

Стратегія інтегрованої австрійської нафтової компанії до 2030 року передбачає, що вона залишиться інтегрованою наприкінці десятиліття, але вироблятиме набагато менше нафти, оскільки вона переосмислює себе як компанія, що займається екологічно чистим паливом, хімікатами та матеріалами.

Energy Intelligence перевіряє прогрес OMV за 12 місяців переходу, оскільки не виявляє жодних ознак спокуси повернутися до вуглеводнів.

OMV, по суті, достроково скоротила видобуток нафти та газу. Після видобутку 486 000 барелів нафтового еквіваленту на день у 2021 році (200 000 барелів на добу нафти та рідкого природного газу), OMV у березні минулого року поставила за мету скоротити видобуток нафти та газу на 20% до 2030 року до рівня нижче 400 000 бне на добу. Проте 2022 рік він закінчив, виробивши лише 392 000 барелів нефтяного еквіваленту на добу, що свідчить про те, що робота була виконана.

Насправді скорочення було досягнуто відразу після того, як OMV вирішила деконсолідувати свої російські операції, які включали 25% акцій у Південно-російському газовому родовищі, миттєво стерши зі своїх бухгалтерських книг близько 20% видобутку.

Ціль на 2030 рік була опублікована після вторгнення росії в Україну, але за місяць до того, як OMV оголосила про деконсолідацію, тобто вона включала російські обсяги.

OMV, яка прагне повністю припинити видобуток нафти та газу до 2050 року, планує видобуток лише 360 000 барелів нафтового еквіваленту на добу цього року, що майже на 26% менше, ніж у 2021 році.

У 2030 році вона прогнозує видобуток 350 000 барелів нафтового еквіваленту на добу, до того часу газове родовище Нептун у Румунії має бути введено в експлуатацію. У той час як інші європейські компанії, такі як BP, збільшують свою залежність від вуглеводнів на тлі енергетичної кризи на континенті та вищих прибутків, OMV не демонструє жодних ознак прагнення замінити свою російську позицію деінде.

Ринкові прогнози показують, що світ, особливо Захід, потребуватимуть нафти та газу довше, ніж очікувалося, визнав Штерн на щорічній прес-конференції OMV про прибутки. Але викопне паливо — на відміну від хімічних речовин і стійкого авіаційного палива (SAF) — «не є сферою зростання» для OMV, сказав він, додавши, що компанія не повинна «втрачати з уваги довгострокову перспективу».

Дійсно, минулого тижня OMV оголосила, що розпочинає процес продажу своїх азійських активів з розвідки та видобутку — переважно газових родовищ біля шельфу Малайзії та Нової Зеландії — що може скоротити ще 60 000 бне/день і підвести OMV до позначки 300 000 бне/д, приблизно 38 % нижче, ніж у 2021 році. Відзначаючи, що Азіатсько-Тихоокеанський регіон був найменшим регіоном видобутку OMV, аналітики Jefferies оцінили вартість активів у 1,5 мільярда доларів.

Источник