Окупаційний Верховний суд Криму визнав законним затримання літніх кримських татар 25 серпня

Фото: «Кримська солідарність» Ліна Тимошина 06 Вересня 2023, 10:24

Окупаційний Верховний суд у Криму не задовольнив скаргу адвоката Едема Семедляєва про те, що затримання чотирьох літніх кримських татар Київського районного суду наприкінці серпня було незаконним.

Про це захисник розповів «Кримській солідарності».

Семедляєв подав скаргу на ухвалу окупаційного Київського районного суду від 26 серпня 2023 року. Напередодні силовики затримали біля суду 22 кримських татар — усі вони прийшли підтримати жителів Бахчисараю, яких у ті дні відправили під арешт.

Серед затриманих були люди віком від 60 років — Енвер Мустафаєв, Шукрі Сейтумеров, Ремзі Зудієв, Енвер Сейтмеметов. Сейтумеров і Сейтмеметов — батько та дядько заарештованого Абдулмеджита Сейтумерова. У Енвера Мустафаєва затримали сина Сейдамета. Усіх кримських татар відправили до спецприймачів та ізоляторів тимчасового утримання на термін від 1 до 7 днів.

Семедляєв підкреслив, що звернення до «Верховного суду» було необхідним, щоб потім підготувати скарги до міжнародних інстанцій.

Це, звичайно, нонсенс, коли людей просто хапають і пхають в автобус, складають на них адміністративні протоколи просто за те, що вони прийшли підтримати своїх земляків, стояли осторонь, чекали на рішення суду. Владі це не подобається. Відбувається дисонанс: вони намагаються показати, що затримали злісних порушників, терористів, але люди приходять підтримати їх, — зазначив адвокат.

Як повідомляли QIRIM.News, зранку 24 серпня в будинках шести кримських татар Сейдамета Мустафаєва, Ельдара Якубова, Абдулмеджита Сейтумерова, Руслана Асанова, Аметхана Умерова та Ремзі Німетулаєва  пройшли обшуки. Окупаційний Київський районний суд відправив усіх затриманих до СІЗО на два місяці. 

Нагадаємо, наступного дня після обшуків, 25 серпня, біля окупаційного Київського суду співробітники «поліції» затримали 22 людей, які прийшли підтримати своїх родичів та земляків, яких днем раніше затримали силовики. Серед затриманих опинилися люди похилого віку — від 64 до 71 років. Окупаційний суд виніс усім адміністративний арешт на строк від 1 до 7 діб. Також повідомлялося, що окупанти вручили їм повістки.

Источник