Окупаційний суд відмовився повертати матеріали справи Абдурешита Джеппарова на дослідування

Абдурешіт Джеппаров. Фото: «Суспільне» Ліна Тимошина 06 Вересня 2023, 08:42

Окупаційний Білогірський районний суд у Криму відмовився повертати на дослідування матеріали справи правозахисника Абдурешита Джеппарова, якого звинувачують в адмініструванні сторінки громадського руху «Qirim Gayesi» («Кримська ідея») та «зловживанні свободою масової інформації».

Про це «Кримській солідарності» розповів сам Джеппаров і його адвокат Рефат Юнус.

Також «суд» відмовив у тому, щоб сторона захисту отримала інформацію з «правоохоронних органів», яка доводить, що Джеппаров «винний». За словами Юнуса, це мало допомогти для обґрунтування позиції захисту в «суді».

Окупаційний суд не встиг розглянути справу кримського татарина повністю та продовжить процес 2 жовтня 2023 року.

Своє звинувачення кримський правозахисник називає «фарсом».

Мабуть, поки що доведеться це перетерпіти. Це надумана стаття [за якою мене судять], надумане звинувачення. Суддя, як суфлер, нагадує свідку [що відповісти] — це дуже награно. Як можна вірити [що вони об’єктивно розглянуть справу]? Це некоректне питання в контексті нашого життя в Криму», — наголосив Джеппаров.

Він упевнений, що його визнають винним та оштрафують.

Як повідомляли QIRIM.News, вранці 25 квітня окупанти прийшли з обшуком до кримськотатарського правозахисника Абдурешита Джеппарова. Дружина Джеппарова Ніяра Абдураімова у відеокоментарі «Кримській солідарності» сказала, що зранку до їхньої спальні увірвалося з десяток силовиків з автоматами. У родини вилучили ноутбуки і телефони.

Нагадаємо, окупанти його звинуватили у непокорі вимогам співробітників «поліції» та заарештували на 12 діб. 2 травня окупаційний Верховний суд Криму ухвалив рішення залишити без задоволення апеляційну скаргу, а рішення про арешт Джеппарова — без зміни.

«Кримська солідарність» зазначає, що Джеппаров зізнається, що справді був одним із засновників громадського руху «Qirim Gayesi», проте до публікацій на сторінці спільноти жодного стосунку не має.

Нагадаємо, 7 липня окупанти призначили покарання у вигляді адміністративного штрафу у розмірі 45 тисяч рублів за «дискредитацію російської армії» за публікацію невідомих на сторінці інформаційної ініціативи «Qirim Gayesi».

Источник