Окупаційний суд у Криму залишив у силі вирок Аппазу Куртамету, якого звинуватили у «фінансуванні збройного формування»

Фото: Телеграм-канал Рефата Чубарова Ліна Тимошина 05 Вересня 2023, 16:39

Окупаційний Київський суд Сімферополя залишив чинним вирок – 7 років ув’язнення кримському татарину Аппазу Куртамету, якого окупанти звинуватили у «фінансуванні збройного формування». Апеляційне засідання відбулося 29 серпня.

Про це повідомила його мати Айше Одабаш на сторінці у Facebook.

Суд виключив як неприпустимі докази показань розслідування оперативного співробітника. При всьому тому, що суддя визнав ці докази з порушеннями, у решті — вирок залишив без зміни. Як це судом можна взагалі назвати? Визнали, що вони з порушенням, – написала Одабаш.

За її словами, всі дії силовиків щодо її сина – це порушення закону.

І все, що чинили стосовно мого сина «правоохоронці», з самого моменту затримання без повідомлення його сім’ї протягом кількох місяців — це суцільні порушення закону, адже у нього немає жодного складу злочину, все що є, це тільки листування з товаришем, а по ньому ж очевидно у його діях немає злочину, – зазначила мати Куртамета Аппаза.

Вона пояснила, що «суд» навіть не бере до уваги те, що гроші, надіслані в борг другу, і борг він повернув.

Вам хочеться цей факт все одно назвати фінансуванням тероризму просто тому, що вам так хочеться, вам так наказано, вам так вигідно, оголосити злочинцем чистого молодого хлопця, це ви злочинці та порушники своїх же законів, мій син має бути на волі, якщо ви себе вважаєте людьми (…), — наголосила вона.

Нагадаємо, Аппаз Куртамет – 20-річний кримський татарин, викладач кримськотатарської мови з селища Новоолексіївка Херсонської області. Зв’язок з ним обірвався 23 липня 2022 року. За даними родичів, окупанти затримали Аппаза Куртамета й вивезли через пункт пропуску «Чонгар» в окупований Крим.

До 8 жовтня 2022 року про його місцеперебування та статус нічого не було відомо. Потім «суддя» «Київського районного суду» Сімферополя Віктор Крапко обрав щодо нього запобіжний захід у вигляді тримання під вартою у зв’язку з підозрами у «скоєнні злочину» за ч.1 ст.208 КК РФ. Як повідомляв «Кримський процес», «судове слідство» у його справі розпочалося 17 лютого 2023 року. Справа була розглянута в ході 4 судових засідань.

Як повідомляли QIRIM.News, у квітні 2023 року окупанти засудили Аппаза Куртамета до семи років позбавлення волі в колонії суворого режиму з відбуванням першого року у в’язниці — за звинуваченням у “фінансуванні збройного формування”. За версією обвинувачення, “Куртамет, знаючи про незаконну діяльність ісламського батальйону “Крим”, переказав 500 гривень представнику батальйону”.

Источник