Окупанти знову відмовилися поновлювати «зернову угоду»

Фото: сторінка Фейсбук Олександра Кубракова Шевчук Микола 04 Вересня 2023, 18:55

Російський диктатор путін відмовився відновлювати угоду Чорноморської зернової ініціативи та дію “зернового коридору”.

Про це стало відомо за результатами його зустрічі із президентом Туреччини Реджепом Тайїпом Ердоганом, яка пройшла в Сочі, повідомляє Укрінформ.

Одним із питань, на якому ми зосередилися, було відновлення Чорноморської ініціативи. Альтернативні пропозиції, винесені на порядок денний, не могли запропонувати постійну модель, таку як Чорноморське співробітництво… У цьому контексті ми підготували новий пакет пропозицій для ООН та готові провести консультації в цьому напрямку, — сказав Ердоган.

Окупант у свою чергу знову заходився виливати образи на країни Заходу заявивши, що зобов’язання по угоді, які стосувалися російської сторони, не були виконані, і кремль готовий повернутися до угоди, якщо її умови будуть виконані в повному обсязі.

Ердоган підкреслив, що Туреччина готова знову активно відігравати посередницьку роль для припинення війни та досягнення миру.

Щодо постачання російського зерна, сторони повідомили про домовленість поставити 1 млн тонн у найбідніші країни за участі Катару.

Як повідомляли QIRIM.News, голова Меджлісу Рефат Чубаров сподівається, що на зустрічі  з президентом росії путіним, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган  вимагатиме звільнити політв’язнів – жителів Криму.

Нагадаємо, 22 липня 2022 року у Стамбулі в палаці Долмабахче відбулася церемонія підписання угоди між Україною, Туреччиною та ООН з одного боку, та Туреччиною, ООН і росією з іншого боку про безпечне вивезення українського зерна через Чорне море.

Нагадаємо, жовтні 2022 року Міноборони рф повідомило, що зупиняє дію «зернової угоди» після вибухів в окупованому Севастополі. Пізніше, Президент України Володимир Зеленський заявив, що російський шантаж виявився безрезультатним, зернова ініціатива продовжить працювати.

17 липня 2023 року росіяни припинили дію «зернової угоди». Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган сподівається на те, що росіяни залишаться у «зерновій угоді».

Источник