«Окупанти затримують жителів Криму на кордоні та спонукають їх вступати до армії рф», — заступник постійного представника Президента України в АРК

Асіф АлієвQHA 04 Жовтня 2022, 11:22

Після нещодавнього оголошення “часткової” мобілізації внаслідок повномасштабного вторгнення в Україну російські окупанти затримують жителів Криму на кордоні та спонукають їх вступати до лав збройних сил рф.

Про це у коментарі УНН розповів заступник постійного представника Президента України в АР Крим Денис Чистіков.

«Нам відомо про масовий відтік, у першу чергу, саме кримських татар, які намагаються виїхати з території тимчасово окупованого Криму, щоб не потрапити під мобілізацію. І тоді до них виникають питання на кордоні. Є питання щодо переслідувань. Це ціла розгорнута кампанія у соціальних мережах проросійською частиною мешканців Криму, які мобілізуються та збирають інформацію, у тому числі фотографії номерних знаків на авто на кордоні з рф. Вони намагаються через правоохоронні органи ідентифікувати вказаних осіб. Вказану інформацію поширюють у соціальних мережах, а також передають російським правоохоронцям, які виносять заборону на перетин кордону, тобто не дають можливість залишити Крим, і спонукають до мобілізації”, – розповів Чистіков.

Нагадаємо, за попередніми оцінками, близько 90% повісток у Криму отримали саме кримські татари, які всього становлять 13-15 % населення півострова. Як вказують правозахисники, такі масштаби мобілізації можуть призвести до прихованого геноциду кримськотатарського народу.

Нагадаємо, з окупованого Криму виїхало близько 10 тисячгромадян України. Про це повідомило Представництво Президента в АР Крим на сторінці у Фейсбук

Источник