Окупанти відправили бранця Рустема Емірусеїнова до лікарні через цукровий діабет

Рустем Емірусеїнов. ФОТО: «Кримська солідарність» Шевчук Микола 07 Травня 2023, 14:32

Російські загарбники помістили до лікарні в Саратові політв’язня Рустема Емірусеїнова, засудженого на 17 років позбавлення волі. У кримськотатарського активіста у в’язниці з’явилися проблеми зі здоров’ям та яскраві симптоми цукрового діабету. Аналізи підтвердили високий рівень цукру на крові.

Про це розповіла дружина політв’язня Аліє Емірусеїнова, повідомляє «Кримська солідарність».

Упродовж кількох місяців Рустем Емірусеїнов скаржився тюремним медикам на проблеми зі здоров’ям. Його турбував свербіж у ногах. Крім цього, він стрімко почав втрачати вагу – за два місяці він схуд на 16 кг. У нього погіршився зір, через що він не може читати та писати.

Аналізи весь цей час у нього не брали, а давали лише симптоматичне лікування, — розповіла Аліє Емірусеїнова.

Дружина звернулася до адміністрації в’язниці міста Балашова Саратовської області, де перебував її чоловік, з вимогою провести йому кваліфіковане медичне обстеження та надати йому допомогу. Тільки після скарг родичів у нього взяли аналізи та визначили високий рівень цукру в крові.

Адміністрація колонії прийняла рішення перевести політв’язня до державної лікарні в Саратові, де його одразу помістили до штрафного ізолятора (ШИЗО).

На момент арешту, у 2019 році, Рустем майже не мав серйозних скарг на своє здоров’я, але, лише через чотири роки ув’язнення, його стан здоров’я кардинально погіршився. Страшно подумати, що станеться ще за кілька років, — прокоментувала дружина.

Нагадаємо, учасників «Красногвардійської групи» у справі Хізб-ут-Тахрір затримали 14 лютого 2019 року. 3 листопада 2020 року Південний окружний військовий суд засудив фігурантів справи «Красногвардійської групи» Рустема Емірусєїнова до 17 років позбавлення волі, Ескендера Абдулганієва — до 12 років і Арсена Абхаїрова — до 13 років.

1 листопада 2021 року Апеляційний військовий суд у Власисі ухвалив вирок Південного окружного військового суду. Кримських мусульман Арсена Абхаїрова, Рустема Емірусеїнова та Ескендера Абдулганієва відправили до російських колоній на термін від 12 до 17 років.

Источник