Окупанти відмовилися відпускати з під арешту шістьох активістів з Бахчисараю

Шевчук Микола 11 Вересня 2023, 17:04

Так званий верховний суд Криму відхилив скаргу про звільнення з-під арешту шістьох кримськотатарських активістів «Кримської солідарності» з Бахчисараю. Сейдамета Мустафаєва, Ельдара Якубова, Абдулмеджита Сейтумерова, Руслана Асанова, Аметхана Умерова та Ремзі Німетулаєва окупанти залишили у СІЗО до 23 жовтня 2023 року.

Про це повідомили їхні адвокати, цитує «Кримська солідарність».

Сафіє Шабанова, яка представляє інтереси Сейдамета Мустафаєва, наголошувала у скарзі, що її підзахисного треба відправити під домашній арешт: у нього велика сім’я — чотири дитини, зокрема двомісячне маля. Тому він повинен допомагати своїй дружині, щоб вона могла займатися дітьми та возити їх до школи.

«Суд» також не прийняв докази Мустафаєва про те, що він ніколи не займався якоюсь незаконною діяльністю, завжди вів «нормальний» спосіб життя і не був помічений у конфліктах.

Адвокат Рефат Юнус наполягав, що так зване слідство не надало достатніх доказів, щоб відправити Руслана Асанова до СІЗО.

Інший адвокат, Едем Семедляєв підкреслив, що суд не прийняв «жоден доказ» про те, щоб обрати його підзахисному, Аметхану Умерову, інший запобіжний захід.

Еміль Курбедінов, який захищає Абдулмеджита Сейтумерова, наголошував, що співробітники фсб надали матеріали, які не відповідають дійсності.

Окрім того, на всіх заарештованих поширюється четверта стаття Женевської конвенції. Згідно з нею, всім жителям, які зараз знаходяться на контрольованих рф територіях, гарантується захист. За словами Курбедінова, і суд першої інстанції, і «верховний суд» вважали ці докази «непереконливими».

Як повідомляли QIRIM.News, зранку 24 серпня в будинках шести кримських татар Сейдамета Мустафаєва, Ельдара Якубова, Абдулмеджита Сейтумерова, Руслана Асанова, Аметхана Умерова та Ремзі Німетулаєва  пройшли обшуки. Окупаційний Київський районний суд відправив усіх затриманих до СІЗО на два місяці. 

Нагадаємо, наступного дня після обшуків, 25 серпня, біля окупаційного Київського суду співробітники «поліції» затримали 22 людей, які прийшли підтримати своїх родичів та земляків, яких днем раніше затримали силовики. Серед затриманих опинилися люди похилого віку — від 64 до 71 років. Окупаційний суд виніс усім адміністративний арешт на строк від 1 до 7 діб. Також повідомлялося, що окупанти вручили їм повістки.

Источник