Окупанти у Криму виписали понад 60 тисяч повісток, а мобілізували близько 20 тисяч осіб, — КРЦ

Ліна Тимошина 21 Листопада 2022, 14:15

В окупованому Криму було виписано понад 60 тисяч повісток, а мобілізовано близько 20 тисяч осіб.

Про це повідомляє Кримськотатарський Ресурсний Центр на сторінці у Фейсбук.

Повістки роздавалися по всьому Криму, люди отримували їх особисто в руки під підпис, їх кидали в поштові скриньки потенційних призовників, або ж вручали найближчим родичам, а бували випадки, коли повістки просто видавалися прямо на вулицях, — йдеться в повідомленні.

За даними КРЦ, на жаль, зафіксовано масові випадки саме примусової мобілізації.

Експерти КРЦ дали кілька порад, що робити, якщо ви отримали повістку, але не хочете вчиняти злочини та ставати солдатом російської армії.

Залишити півострів, якщо є можливість і виїхати до третіх країн. Відмовитися від участі в російсько-українській війні. За це ви можете опинитися у в’язниці, але краще відсидіти кілька років, ніж загинути за чужі інтереси. Здатися в полон ЗСУ, — зазначили експерти.

У КРЦ наголосили, що вже дуже скоро Крим, як і Херсон, буде звільнено і буде відновлено справедливість.

Чи хочете ви отримати довічний термін у в’язниці за воєнний злочин чи заплатити своїм життям? Вибір, як і вихід завжди є!», — заявили в КРЦ.

Як повідомляли QIRIM.News, голова Меджлісу Рефат Чубаров заявив, що у місцях компактного проживання кримських татар в Криму російські окупанти проводитимуть тотальну зачистку чоловіків 1995 — 2004 років народження.

Источник