Окупанти погрожують Еміне Зекеряєвій

Еміне та Азіз Зекеряєви. ФОТО: «Кримська солідарність» Шевчук Микола 06 Вересня 2023, 17:41

Невідома особа, яка представилася співробітником фсб, погрожувала по телефону кримській татарці Еміне Зекеряєвій, вимагаючи, щоб вона прийшла до «слідкому» у Джанкої.

Про це розповів адвокат Еміль Курбедінов, цитує «Кримська солідарність».

Чоловік, який представився співробітником фсб, зателефонував Зекеряєвій 5 вересня. Він зробив це двічі і відмовився називати своє ім’я та прізвище. При цьому він зазначив, що був на обшуку у неї в будинку. Коли жінка сказала, щоб їй офіційно надіслали повістку і що вона хоче прийти до слідчих із адвокатом, невідомий почав погрожувати їй.

Тоді діятимемо іншими методами. Приїдемо і просто заберемо вас, – передав його слова адвокат Еміль Курбедінов.

Адвокат вже направив запит до фсб, чи справді Еміне Зекеряєву викликали до «слідчого комітету» в Джанкої і хто це був. Також адвокат наполягає, щоб співробітники з’ясували, чи є в діях цієї особи ознаки кримінального чи адміністративного правопорушення.

Вони [ті, хто загрожує] діють не відповідно до закону, а намагаються тиснути морально та психічно на людину, вимагаючи з’явитися у зовсім інші правоохоронні органи. Ще раз хочу нагадати всім громадянам, що кожен має право знати, куди його викликають, навіщо і коли. Ці елементарні речі. Те, чому від них відходять правоохоронці, нічого хорошого не обіцяє. І це дзвіночки, що необхідно вимагати офіційну повістку, — зазначив адвокат.

Нагадаємо, на початку серпня окупанти провели обшук у 25-річної Еміне Зекеряєвої із міста Старий Крим. У цей момент вона була в гостях у батьків у селі Братське Красноперекопського району Криму, а в будинку перебував її чоловік Асан Зекеряєв. За нею приїхали співробітники фсб і забрали за місцем фактичного проживання, щоб розпочати обшук. Співробітники нічого не знайшли, але забрали її на допит.

Напередодні біля їхнього будинку стояв невідомий автомобіль марки «Шкода». У машині були люди, які стежили за їхнім будинком.

Источник