Окупанти почали роздавати повістки на кримських підприємствах, з 20 вересня планують масштабну мобілізацію, — Барієв

Ліна Тимошина 08 Вересня 2023, 14:39

Російські окупанти почали роздавати повістки на підприємствах в Криму, щоб мобілізувати до лав своїх збройних сил максимальну кількість чоловіків.

Про це заявив голова правління Кримськотатарського ресурсного центру (КРЦ) Ескендер Барієв у коментарі QIRIM.News.

За його словами, до виборів у Держдуму в окупантів був план мобілізувати тисячу осіб у збройні сили російської федерації та дві тисячі – у приватні російські військові кампанії.

Нам буквально вчора надали інформацію, що по підприємствах вони проходять і видають повістки. Дають повістки всім – і росіянам, і представникам інших національностей. Коли ми запитуємо: «ваше ставлення? Що ви будете відповідати, реагувати на все це?» У них (людей — ред.) недостатньо інформації, вони починають говорити: «а що нам робити? Якщо дали повістки, нам треба йти до військкоматів», — розповів Барієв.

Крім того, за його словами, 24 серпня на великий гуртовий продуктовий ринок у Сімферополі «Кримський Привоз» приходили представники Росгвардії та мобілізаційних комісій і видавали повістки усім особам не слов’янської зовнішності: кавказцям, представникам азійських республік і кримським татарам.

Барієв наголосив, що з 20 вересня окупанти хочуть розпочати масштабну мобілізацію кримчан.

З 20 вересня вони планують розпочати більш масштабну мобілізацію, тобто як було минулого року при «частковій». Що мається на увазі під «повномасштабною мобілізацією»? У них є завдання якомога більше набрати людей до лав російської армії. Вони планують робити контрнаступ, в тому числі коли зараз при наданні повісток вони говорять, і в інформаційному плані намагаються надавати: от росія ще зробить контрнаступ, якщо вийде, тоді вирішене питання з Україною, якщо не вийде, тоді почнемо процес перемовин з Україною. (…) Зараз вже є певна паніка. Серед людей розходиться інформація, що 20-25 вересня буде активно проводитися мобілізація у зс рф, — підкреслив голова правління КРЦ.

За інформацією Барієва, окупанти намагаються прив’язати цю мобілізацію до осіннього призову, хоча це різні напрямки. А також — для ймовірного наступу взимку.

По-друге, для того, щоби був час частково підготувати мобілізованих. Можливо, щоб узимку почати повномасштабний контрнаступ проти України ближче до лютого. Можливо, з такою тактикою вони проводять мобілізацію, — висловив думку експерт.

Крім того, нині в окупованому Криму при отриманні водійських прав, влаштуванні на роботу, замовленні закордонного паспорта потрібно ставати на облік. До того ж окупанти ще й затримують процес видачі закордонних паспортів.

Є дійсно велика проблема з виїздом у треті країни. Вони виходять з того, який досвід був минулого року, щоб чоловіки не могли виїхати в треті країни як минулого року, — пояснив Барієв.

Для максимального залучення до армії окупанта росіяни активно видають громадянство рф громадян пострадянських країн, зауважив голова правління КРЦ.

У росії надали 106 тисячам громадянам Центральноазійських республік і Південного Кавказу громадянство російської федерації. Зрозуміло, що це роблять, щоб ці люди отримали повістки й були мобілізовані як громадяни рф. Також вони займаються активним рекрутингом у країнах Центральної Азії. Для цього пропонують до 5 тис. доларів одноразово, а потім оплату 4 тис. доларів, здається, для того, щоб залучити до збройних сил рф інших громадян пострадянських країн, — розповів Барієв.

Нагадаємо, КРЦ проводив кампанію «Могилізація», щоб, з одного боку, інформувати людей, як ухилитися від військової служби у лавах Збройних сил рф, та що робити, коли людина опинилася там. А також — щоб надати інформацію про тих, хто бере участь в незаконній мобілізації: директори, вчителя шкіл, які розносять повістки.

Як повідомляли QIRIM.News, за даними військово-патріотичного руху АТЕШ, російські окупанти затвердили наказ щодо мобілізації всіх колишніх співробітників силових відомств.

Нагадаємо, за даними Представництва Президента в АР Крим, росіяни готуть нову хвилю мобілізації в окупованому Криму.

Нагадаємо, за даними Центру національного спротиву, населення тимчасово окупованого Криму все більш незадоволене примусовою мобілізацією до російських окупаційних військ.

Источник