Окупанти намагаються відправити українських громадян із Херсонщини до Криму, щоб використати їх як заручників

Ліна Тимошина 12 Жовтня 2022, 12:52

Російська окупаційна влада намагається відправити українських громадян із Херсонської області до Криму, щоб після звільнення регіону Збройними силами України використати їх як заручників. Про це заявив депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань на онлайн брифінгу у Медіацентрі «Україна» (Львів) у середу, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Окупанти примусово надсилають у свої «адміністрації» плани з вивезення дітей, батьків та людей похилого віку, нібито посилаючись на питання безпеки. Але ми розуміємо, що це є не більше, ніж примусовою депортацією у світлі деокупації Херсонщини, — сказав Хлань.

Він нагадав, що таке відбувалося на Харківщині, коли дітей із тимчасово окупованої території відправили до рф, а після деокупації дітей батькам не повертають.

За словами Хланя, крім того, окупанти фактично стримують виїзд жителів області з окупованої території. Він зазначив, що загарбники наразі запровадили для цього систему електронних перепусток, попри те, що у багатьох населених пунктах немає інтернету. Хлань зауважив, що за добу нині можуть виїхати лише по 20-30 осіб.

Источник