Окупанти етапували Азамата Еюпова в Челябінську область

Азамат Еюпов. ФОТО: «Кримська солідарність» Шевчук Микола 11 Вересня 2023, 18:16

Російські окупанти етапували активіста з Білогірська Азамата Еюпова, засудженого на 17 років позбавлення волі, у в’язницю міста Верхньоуральська Челябінської області.

Про це повідомила його дружина Гульнара Еюпова, якій він зателефонував за тюремним зв’язком «Зонателеком» 1 вересня, цитує «Кримська солідарність».

Так званий апеляційний суд не взяв до уваги його стан здоров’я та медичні діагнози – у СІЗО він переніс кілька інсультів.

Азамат Еюпов розповів дружині, що після кількох інсультів права нога досі повноцінно не працює.

У дорозі співкамерники допомагали йому із сумками. Коли Азамат дістався пункту призначення, його посадили на карантин у спецблок. Там він був лише один тиждень, більше не стали тримати через здоров’я, — повідомила Гульнара Еюпова.

У період утримання у СІЗО політв’язень переніс чотири ішемічні інсульти. Вперше про видимі ознаки захворювання повідомив співкамерник Еюпова Руслан Сулейманов у травні минулого року. Через відсутність медичної допомоги Азамат Еюпов не міг пересуватися без сторонньої допомоги.

Адвокат Еміль Курбедінов звертався до СІЗО, намагаючись добитися хоча б медогляду. Фельдшер діагностував у чоловіка остеохондроз та повернув назад у камеру з мінімальним лікуванням. У липні захисник домігся обстеження у приватній лікарні коштом родичів. Там незалежні лікарі повідомили, що підсудний переніс в ізоляторі чотири ішемічні інсульти і потребує термінової госпіталізації.

Як повідомляли QIRIM.News,19 липня 2022 року Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону засудив 59-річного кримськотатарського активіста Азамата Еюпова до 17 років позбавлення волі. Перші три роки Азамат Еюпов має провести у в’язниці, решту терміну — в колонії суворого режиму.

Азамата Еюпова затримали у Білогірську 17 лютого 2021 року. Цього дня у будинках кримських татар мусульман, у Білогірську, Бахчисараї, Сімферополі, Севастополі та Совєтському районі співробітники фсб провели обшуки з подальшим затриманням сімох людей, одного з яких пізніше відпустили.

Його обвинувачували за частиною першою статті 205.5 КК рф (організація терористичної діяльності) і звинуватили в причетності до ісламської політичної партії «Хізб ут-Тахрір.

Источник