Окупантам не вдається стерти українську ідентичність Криму: у Представництві президента в АРК привітали з Днем Соборності України

Шевчук Микола 22 Січня 2023, 16:27

Російським окупантам не вдається стерти українську ідентичність Криму ані тривалою окупацією, ані репресіями, ані штучно створеною історією та пропагандою, а де окупація півострова відбудеться вже невдовзі.

Про це йдеться у привітанні Представництва президента України в Автономній Республіці Крим (АРК) з нагоди Дня Соборності України.

22 січня 2011 року, Ялта. Найбільш у вільному Криму “Живий ланцюг” — за руки на набережній міста взялися майже 1000 мешканців. Вперше така акція була проведена у 1990 році на честь 71-річчя проголошення Акту Злуки УНР і ЗУНР — одна з наймасштабніших акцій у світі символізувала українську єдність і довгий, однак невпинний шлях до незалежності, — сказано в повідомленні.

У представництві нагадали, що до анексії жителі півострова активно долучалися до святкувань Дня Соборності.

До російської окупації українці в Сімферополі, Севастополі, Ялті та по всьому півострову святкували День соборності України, бралися за руки й утворювали “живі ланцюги”, щоб показати — Крим є Україною історично, ментально, територіально. Ворогові не вдається стерти українську ідентичність Криму ані тривалою окупацією, ані репресіями, ані штучно створеною історією та пропагандою. Жителі чинять спротив, а деокупація близько — уже невдовзі ми знову зможемо вільно вийти з державними прапорами України на кримські вулиці, взятися за руки, утворивши “живий ланцюг” єдності. І вигукнемо так гучно, що буде чутно аж через Керченську протоку — одна, єдина, соборна Україна! З Днем Соборності, незламна Україно! – сказано в повідомленні.

Нагадаємо, День Соборності відзначають 22 січня. Саме в цей день у 1919 році на Софіївській площі у Києві було проголошено акт об’єднання Української Народної Республіки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР).

Источник