Одесу планують з’єднати з Клайпедою новою залізницею

Литва та Україна мають намір розвивати нові транспортні коридори з Клайпеди до Одеси, покращувати залізничне сполучення між країнами та збільшувати обсяги вантажоперевезень.

Про це повідомляє Логіст.Today з посиланням на Міністерство транспорту та зв’язку Литви.

Питання обговорювали під час зустрічі делегацій Економічного комітету ВР України та Економічного комітету Сейму Литовської Республіки, яка нещодавно відбулася у Львові.

Нам необхідно з’єднати Балтійське та Чорне моря транспортними коридорами з достатньою пропускною спроможністю, трансформувати діюче залізничне сполучення від Клайпедського морського порту до Одеси та інших українських портів у коридор TEN-T європейською колією. Такий коридор в обхід білорусі та росії важливий не тільки для Литви, а й для інших країн Балтії, щоб ефективно використовувати свої морські порти та виходити до Південної Європи, – зазначила заступник міністра транспорту Литви Лорета Маскаліовене.

Поліпшення транспортного сполучення між країнами дозволить збільшити обсяг вантажних перевезень залізницею між Клайпедським морським портом та Україною.

Також під час зустрічі обговорили питання щодо приєднання України до ініціативи Литовських залізниць Free Rail разом із країнами Балтії.

Фото: Логіст.Today

 

Источник