Одеського бізнесмена взяли під варту із заставою у 268,4 млн грн у справі аеропорту «Одеса»

Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду Олег Федоров обрав запобіжний захід одеському бізнесмену Борису Кауфману у справі заволодіння аеропортом «Одеса» та 2,5 млрд грн доходу від його діяльності.

Про це повідомляють САП та Центр протидії корупції.

Борис Кауфман відправиться в СІЗО з альтернативною заставою у 268,4 млн грн. Строк дії запобіжного заходу – до 29 жовтня.  При цьому прокурор просив заставу у розмірі 992,4 млн грн.

Якщо Кауфман внесе заставу, то повинен буде дотримуватися низки обов’язків, зокрема утриматися від спілкування з іншими підозрюваними та свідками, здати на зберігання  закордонні паспорти тощо.

Нагадаємо, що у грудні ВАКС вже відправляв Кафмана у СІЗО в іншій справі із заставою у 129 млн грн. Гроші тоді внесли майже одразу.

Нову підозру Кауфману НАБУ та САП повідомили у справі про ймовірно незаконне заволодіння майном «Міжнародного аеропорту «Одеса». Підозри тоді отримали п’ять осіб, зокрема колишній мер Одеси Олексій Костусєв та одеські бізнесмени Борис Кауфман і Олександр Борухович, яких слідство називає співорганізаторами схеми.

Під час розгляду клопотання оголошувалися протоколи допиту окремих свідків. З них слідує те, що Костусєв переконував депутатів у необхідності проголосувати “за” передачу аеропорту.

Ще один депутат заявив, що голосував «проти», але його голос зарахували як «за», а голова однієї із фракцій міської ради розповіла, як Костусєв переконував її не перешкоджати голосуванню, – зазначають у ЦПК.

Інший свідок повідомив, що в аеропорт часто приїжджав Олександр Янукович і зустрічався з Кауфманом. Після того в Одесі почали говорити, що новими власниками аеропорту стали Кауфман і Грановський (зараз його звати Алекс Борухович).

Також на засіданні зачитували показання Ігоря Палиці, який нібито спілкувався з Кауфманом і той сказав, що не збирається повертати майно аеропорту, бо знає, кому в Києві «треба занести, щоб вирішити всі питання».

Источник