Одеський фехтувальник, який за власний рахунок поїхав на етап Кубку світу, отримав важливі перемоги (фото)

Андрій Ягодка, 34-річний одеський шабліст, увійшов в топ-16 у турнірі шаблістів на «Гран-прі» в Сеулі, який відкрив відбір на Олімпійські ігри-2024. На турнірі він переміг третього номера світового рейтингу француза Боладе Апіті.

Про це повідомляє відділення Національного олімпійського комітету в Одеській області.

Андрій Ягодка (тренери – Олександр Васютін, Олександр Красовський) посів 16-е місце, сягнувши топ-16 на етапах Кубку світу/ «Гран-прі» вперше з листопаду 2021-го року, коли став 7-м на турнірі у французькому Орлеані.

У Сеулі Андрій заробив 8 очок в залік олімпійського рейтингу.
Відбір на Олімпійські ігри-2024 відбувається в два етапи: на першому (3 квітня 2023 – 1 квітня 2024) за підсумками серії змагань за рейтингом відбираються кращі команди і спортсмени (серед тих, хто не потрапив в команді), на другому – фехтувальники добираються за зональними турнірами.

Групову стадію Андрій пройшов не дуже вдало, вигравши лише 3 поєдинки з 6-ти при загальній різниці 22-23, тому на шляху в основну сітку (Т64) йому прийшлося провести два матчі. Спочатку він здолав господаря змагань Чон Чже Сина (15:7) та бронзового призера Олімпійських ігор-2020 в команді угорця Чанада Демеші (15:11).

На старті основної сітки Андрій ЯГОДКА взяв гору над третім номером світового рейтингу французом Боладе Апіті. Одеський шабліст провів бій в атакуючому стилі, постійно здійснюючи тиск на фаворита. Зі старту 5:1, потім – 6:5, розійшлися – 8:6 на користь Андрія. І на початку другої він не дав французу перевести дух – 10:6, 12:8 і 15:9 у підсумку, – зазначили у НОК.

Андрій Ягодка поїхав в Сеул за власний рахунок, відзначили у НОК, тому що за кошти Мінмолодьспорту в Корею відправилися лише перші номери національного рейтингу – Юрій Цап з Миколаєва і Ольга Харлан, яка представляє Київ.Источник