Одеські історики знайшли розстріляних в полоні захисників України (фото)

Пошуками загиблих військовослужбовців України займаються спеціалісти одеського воєнно-історичного центру «Пам'ять і слава». Нещодавно на Харківщині було знайдено поховання двох військових зі слідами насильницької смерті.

Про випадок розповіли голова центру «Пам’ять і слава» Леонід Ігнатьєв та його колега, історик-краєзнавець Олександр Бабіч.

Поховання було знайдене в селі Чистоводівка, яке 3-4 місяці тому зробили місцеві жителі.

Стоїмо ми в Осколі, під’їжджає машина, виходить людина і каже: «Треба перевірити локацію! Ми погодилися перевірити це у робочому порядку. Часто така інформація виявляється не правдоподібною, але ми обробляємо будь-яку інформацію, яка до нас надходить». Ще сказали, що в похованні лежить півлітрова банка, в якій знаходяться документи, – розповів Леонід Ігнатьєв

Ексгумація проводилась разом із слідчим. Спеціалісти відкопали двох захисників. На місці були підтверджені сліди насильницької смерті та залишки скотчу на руках.
Хлопців розстріляли в полоні, а місцеві потім змогли їх поховати. В банці дійсно були знайдені документи.

Загиблих розшукували. Через Олександра Бабіча вдалося з’ясувати, хто та звідки розшукував. Наступного дня тіла були доставлені в Дніпро.

Ось як буває, пошукові з Одеси, родичі з Дніпра, CIMIC з Києва, випадкова зустріч із військовим поліцейським в Осколі. Такий збіг обставин однозначно буває вкрай рідко.
До всього ми переконалися, що нам допомагає і наше правильно брендоване авто. Напис «пошукова група» приваблює достатню кількість людей, які поспішають ділитися з нами важливою інформацією про будь-які поховання цієї війни, відомі їм, – зазначив Леонід Ігнатьєв.

Настав час для нової ротації і завтра волонтери знову виїжджають в експедицію.
Можно підтримати місію (дані карти): 4441 1144 5670 6694Источник