Новий страйк зупинив переробку та постачання пального з французьких НПЗ

У вівторок, 7 лютого, через страйк проти запланованої урядом пенсійної реформи на кількох французьких нафтопереробних заводах і сховищах, якими керують TotalEnergies і Esso, було зупинена переробка та постачання пального, повідомляє Reuters.

За словами представника профспілки hardline CGT, страйк торкнувся заводів у Гонфревілі, Донзі, Фейзіні, Ла-Меді та Карлінгу. Представник CGT на об'єктах Esso у Фос та Порт-Жером сказав, що у Порт-Жеромі страйкувало близько 50% співробітників у першу зміну, а у Фос – 90%.

У TotalEnergies запевняють, що поки що браку палива на заправних станціях немає. Але вдавати, що паливний ринок на це не реагує, надто наївно.

У TotalEnergies заявили, що палива на станціях технічного обслуговування не бракує, і що запаси знаходяться на високому рівні, додавши, що команди мобілізовані для задоволення попиту.

Представник TotalEnergies також повідомив, що з 296 операторів на його сайтах 64% страйкували у вівторок вранці.

Ерік Селліні, представник профспілки CGT у TotalEnergies, повідомив Reuters, що очікується, що страйк на нафтопереробному заводі Gonfreville у Нормандії триватиме до четверга, а страйк на нафтопереробному заводі Donges у західній Франції – до п’ятниці. Гонфревільський нафтопереробний завод був повністю заблокований.

«Мета полягає в тому, щоб відновити страйк скрізь», — сказав представник CGT Бенджамін Танге. Речник нафтопереробних заводів Esso також сказав, що страйки будуть повторюватися.

Профспілки пообіцяли зупинити Францію у вівторок, оскільки вони активізують свою боротьбу проти планів президента Еммануеля Макрона змусити французів працювати на два роки більше, до 64 років, перш ніж вони зможуть вийти на пенсію.

Источник