Не виключаємо, що Росія накопичуватиме зброю на території Кримського півострова і створюватиме нові формування, — ГУР

Фото: пресслужба ГУР Міноборони України Ліна Тимошина 11 Вересня 2023, 08:58

У Головному управлінні розвідки не виключають, що Росія накопичуватиме зброю на території окупованого Криму та створюватиме там нові формування. Про це заявив заступник начальника Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скібіцький на щорічній зустрічі “Ялтинської європейської стратегії” (YES), передає Interfax.

Також він наголосив, що загроза, яку сьогодні становить для України Чорноморський флот, це насамперед носії крилатих ракет «Калібр».

Ми не виключаємо, що Росія, а це є в їхніх планах, накопичуватиме зброю на території Кримського півострова, створюватиме нові формування і знову ж таки утримуватиме для того, щоб контролювати Чорне море. На сьогоднішній день завдяки успішним діям ЗСУ Чорноморський флот по суті закритий у Криму, — сказав Скібіцький.

За його словами, РФ має намір докладати всіх зусиль для того, щоб утримати під своїм контролем окупований Кримський півострів.

Якщо говорити про наступні плани РФ, вони докладатимуть будь-яких зусиль для того, щоб утримати Кримські півострова. І найголовніше – утримати не лише Крим, а й утримати Херсонську область, Запорізьку область, — заявив Скібіцький.

Він нагадав, що на сьогодні РФ активно використовує Кримський півострів для забезпечення угруповання військ Херсонської та Запорізької областей. Також у Криму продовжується підготовка російських підрозділів, у тому числі новосформованих.

Останній приклад — це новосформована 18-та армія, яка зараз активно застосовується на Запорізькому напрямку, для того, щоб не допустити успіху в наших контрнаступальних діях, — зазначив Скібіцький.

Як повідомляли QIRIM.News, керівниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк заявила, що Росія частково налагодила власне виробництво дронів і розгорнула у Криму додаткову станцію для пускових установок.

Источник