НАЗК відкрило доступ до Реєстру корупціонерів, але є обмеження

Єдиний реєстр корупціонерів публічно відкрито через суспільний інтерес, а також через запити певних організацій та державних органів, яким необхідна особиста інформація при призначенні претендентів на відповідні посади.

Про це повідомляє Нацагентство з питань запобігання корупції.

В реєстрі можна знайти осіб, які вчинили корупційні чи пов’язані з корупцією правопорушення. Нагадаємо, з початком повномасштабної війни росії проти України відомство закрило цей портал через питання безпеки.

Водночас, існує значний суспільний інтерес до відкриття даних Реєстру. Відсутність доступу до такої інформації значно ускладнює діяльність державних органів та інших організацій, зокрема при призначенні претендентів на відповідні посади, здійсненні публічних закупівель та інших правочинів тощо, – наголосили в НАЗК.

Після відкриття реєстру у ньому не відображатимуться відомості про місце роботи та посади на час вчинення правопорушення.

Відновивши доступ до Реєстру, НАЗК врахувало і безпекові аспекти. Національне агентство отримало від Міністерства оборони України відповідь про відсутність ризиків у разі відновлення доступу до Реєстру, проте за умови невідображення відомостей стосовно місця роботи, посади на час вчинення особою корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, – йдеться у повідомленні.

Там додали, що НАЗК очікує рішення Верховної Ради про відновлення електронного декларування та зазначили, що переглянути реєстр корупціонерів можна за посиланням.

Источник