«Наказ путіна спрямований на створення ілюзії про добровільність отримання паспортів», — КримSOS

Асіф АлієвQHA 04 Травня 2023, 11:29

Указ путіна «Про особливості правового становища окремих категорій іноземних громадян та осіб без громадянства в російській федерації» дозволяє депортацію деяких жителів тимчасово окупованих територій (ТОТ) України, зокрема — частини Херсонщини.

Про це заявила юристка КримSOS Анастасія Калініна.

Вона пояснила, що може загрожувати українцям на ТОТ.

Відповідно до указу, громадяни України, які проживали на окупованих територіях Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей станом на 30 вересня 2022 року та відмовилися отримувати російське громадянство, вважаються «іноземцями або особами без громадянства».

«Фактично, Указом визначається, що щодо таких осіб не здійснюється депортація, реадмісія, заборона в’їзду на територію рф, небажання перебування у рф, скорочення перебування у рф. Однак, є низка винятків, коли людина буде зобовʼязана виїхати чи буде депортована», — пояснює Анастасія Калініна.

Депортувати можуть осіб, які, на думку окупаційної влади:

  • несуть загрозу національній безпеці рф;
  • виступають за насильницьку зміну конституційного ладу рф;
  • планують терористичну (екстремістську) діяльність;
  • посягають на громадський порядок та громадську безпеку;
  • беруть участь у несанкціонованих мітингах, зборах, демонстраціях, ходах або пікетуванні.

Датою набуття чинності указу вважається дата його підписання, отже всі положення є чинними з 27 квітня 2023 року.

«Цей наказ спрямований на створення ілюзії про добровільність отримання паспортів. Однак, він суттєво впливає на правові процеси та психологічний стан людей», — додала Анастасія Калініна.

Згідно з указом путіна, з 1 січня 2023 року на окупованих територіях Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей будуть діяти повною мірою територіальні органи мвс рф.

Раніше радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що указ російського диктатора — очевидний проявгеноцидного характеру війни. Радник керівника ОП пояснив, що спочатку окупанти захопили частину чужої території, убили певну кількість цивільних, а тапер примусово тисячами викидають з домівок всіх тих, хто не хоче ставати «громадянами країни-вбивці».

Источник