Найімовірніше, Нарімана Джеляла етапують з окупованого Криму у РФ, — адвокат Полозов

Фото: QHA media Ліна Тимошина 05 Вересня 2023, 13:05

Політв’язнів, засуджених в окупованому Криму, після вступу вироків у «законну» силу етапують на територію рф. Тому найімовірніше, етапують і першого заступника голови Меджлісу Нарімана Джеляла.

Про це в ефірі «Громадського радіо» сказав його адвокат Микола Полозов, передає «Громадське радіо».

Думаю, що найімовірніше Нарімана Джеляла етапують з окупованого Криму на материкову територію РФ, оскільки всіх політв’язнів, засуджених у Криму, після вступу вироків у «законну» силу етапують на материк. Останньою, якщо говорити про знакові справи, була Ірина Данилович, яку не так давно етапували з Криму, і поки її місцеперебування невідоме, — зазначив Полозов.

За його словами, як правило, етап здіється упродовж кількох місяців після вступу вироку у «законну» силу».

Нагадаємо, два роки тому, 4 вересня 2021 року, окупанти в Криму затримали першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу, журналіста Нарімана Джеляла. Це сталося одразу після його повернення з участі в установчому саміті Кримської платформи. Джеляла, а також затриманих активістів братів Асана і Азіза Ахтемових окупанти звинуватили у нібито “диверсії” на газопроводі в селі Перевальне разом з іншими активістами.

Як повідомляли QIRIM.News, 21 вересня 2022 року окупаційний «Верховний суд Криму» оголосив вирок першому заступнику голови Меджлісу, політв’язню Наріману Джелялута активістам братам Асану і Азізу Ахтемовим. Наріману Джелялу – 17 років позбавлення волі зі штрафом 700 тисяч рублів та з обмеженням волі 1,5 року після звільнення. Асану Ахтемову — 15 років позбавлення волі зі штрафом 500 тисяч рублів та обмеженням волі 1 рік. Азізу Ахтемову – 13 років позбавлення волі зі штрафом 500 тисяч рублів та обмеженням волі 1 рік.

Як повідомляли QIRIM.News, 28 липня цього року російський апеляційний суд посилив вирок першому заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялу та братам Асану та Азізу Ахтемовим. Він залишив без змін терміни позбавлення волі, але посилив покарання, зобов’язавши утримувати засуджених перші три роки відбування покарання у в’язниці, а наступні — в колонії суворого режиму.

Источник