«Нафтогаз» має намір збільшити інвестиції у розвідку та видобуток орієнтовно на 15% — Вітренко

НАК «Нафтогаз України» у 2023 році має намір збільшити капіталовкладення у розвідку та видобуток газу орієнтовно на 15% порівняно з поточним роком, повідомив голова правління компанії Юрій Вітренко.

«На 15% орієнтовно розраховуємо збільшити капіталовкладення у розвідку та видобуток газу, у тому числі у 3D-сейсміку», — сказав він у коментарі «Енергореформі» під час відвідин Львівської області, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Він уточнив, що такі є внутрішні розрахунки компанії.

«Фінансовий план на 2023 рік ще не затверджений урядом, але внутрішні погодження поки що передбачають такі показники», — пояснив голова НАК.

При цьому Вітренко наголосив, що компанія використовує всі можливості для нарощування видобутку газу.

За його словами, рівень видобутку українського газу на кінець року становитиме близько 18 млрд куб. м замість «традиційних 20 млрд куб м».

Водночас, голова підрозділу «Нафтогазу» газопромислового управління «Львівгазвидобування» Олександр Сендега повідомив, що він виходить на кінець року зі зростанням видобутку порівняно з 2021 роком орієнтовно на 2% — з 770 млн куб.м до 790 млн куб.м, у вересні зростання видобутку становило понад 4%.

Як повідомлялося з посиланням на Вітренко, рівень приватного видобутку у 2022 році через війну впав на 11%, державний на 2%.

 

 

Источник