Нафта слабко дешевшає перед засіданням ОПЕК+

Ціни на нафту слабко опускаються в середу після суттєвого підйому за підсумками попередніх двох сесій, ринок чекає на засідання ОПЕК+.

Агентство Bloomberg повідомляє з посиланням на делегатів майбутньої зустрічі, що ОПЕК+ може обговорити можливість скорочення квот на видобуток нафти одразу на 2 млн барелів на добу (б/д) порівняно з поточним рівнем.

Вартість грудневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures на 8:10 за Києвом у середу становить $91,6 за барель, що на $0,2 (0,22%) нижче за ціну на закриття попередньої сесії. За підсумками торгів у вівторок ці контракти здорожчали на $2,94 (3,3%), до $91,8 за барель.

Ціна ф'ючерсів на нафту WTI на листопад на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) опустилася на цей час на $0,19 (0,22%), до $86,33 за барель. На закриття ринку напередодні вартість цих контрактів збільшилася на $2,89 (3,5%), до $86,52 за барель.

«Зниження видобутку на 2 млн б/д покаже, що ОПЕК+ дуже хоче підтримати ціни на нафту», – зазначає аналітик Mizuho Bank у Сингапурі Вішну Варатан.

Скорочення квоти на 1-1,5 млн барелів буде "найпростішим рішенням" для альянсу, оскільки зараз він приблизно настільки і відстає від наміченого рівня видобутку, каже експерт.

У центрі уваги трейдерів у середу також дані про запаси енергоносіїв у США за минулий тиждень, які оприлюднить Міністерство енергетики о 17:30 за київським часом.

Звіт Американського інституту нафти (API), опублікований напередодні, показав зниження запасів на 1,77 млн барелів після підйому на 4,15 млн барелів тижнем раніше.

Источник