Нафта продовжує дешевшати, Brent опустилася до $93,83 за барель

Ціни на нафту опускаються третю сесію поспіль вранці в середу на побоюваннях щодо світової економіки та посилення антиковідних обмежень у Китаї.

Вартість грудневих ф'ючерсів на сорт Brent на лондонській біржі ICE Futures на 8:15 за Києвом становить $93,83 за барель, що на $0,46 (0,49%) нижче за ціну на закриття попередньої сесії. За підсумками торгів у вівторок ці контракти подешевшали на $1,90 до $94,29 за барель, повідомляє «Інтерфакс».

Ціна ф'ючерсів на нафту WTI на листопад на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) становить до цього часу $88,79 за барель, що на $0,56 (0,63%) нижче за підсумкове значення попередньої сесії. До закриття минулої сесії вартість цих контрактів знизилася на $1,78 до $89,35 за барель.

Напередодні Міжнародний валютний фонд знизив прогноз зростання світової економіки на 2023 рік до 2,7% порівняно з липневими 2,9%. Прогноз на 2022 рік був залишений без зміни — МВФ, як і раніше, очікує зростання глобального ВВП на 3,2%.

МВФ також закликав центробанки продовжити боротьбу з інфляцією, незважаючи на побоювання ринку, що це може призвести до спаду в економіці.

Увага трейдерів на цьому тижні буде спрямована на публікацію даних про інфляцію у США у четвер. Опитані FactSet аналітики в середньому очікують, що у вересні вона сповільнилася до 8,1% із серпневих 8,3%. У помісячному вираженні ціни, як очікується, зросли на 0,2% після зростання на 0,1% місяцем раніше.

Тим часом Шанхай та низка інших найбільших міст КНР посилили тестування мешканців на коронавірус до найактивнішого рівня із серпня та ввели обмеження на поїздки, пише видання Barron's.

«Китайська влада сигналізує про те, що не має наміру пом'якшувати свою політику по боротьбі з коронавірусом, що посилює ситуацію в плані попиту», — зазначають аналітики ANZ Research.

Источник