На ОПЗ обвинувачують Фонд держмайна у зриві запуску підприємства: подробиці

Колектив Одеського припортового заводу просить президента втрутитися у ситуацію.

Про це йдеться у зверненні працівників ОПЗ до голови держави, повідомляє Українська Служба Інформації.

На підприємстві наголосили, що провели повний комплекс ремонтно-ревізійних робіт та підготували основні потужності до пускових операцій. Запуск було заплановано на 7 серпня.

Однак Фондом державного майна України, як основним акціонером від імені держави, повністю проігноровано доручення вищого керівництва держави та прийнято рішення про недоцільність запуску основних потужностей АТ «ОПЗ», – йдеться у зверненні.

З вересня 2021 року, говорять на підприємстві, завод перебуває у стані простою. Через це псується його унікальне дороге обладнання.

Автори звернення також наголошують, що зрив запуску викликав невдоволення серед робітників, які інколи працювали по 12 годин, щоб запустити потужності.

Уже зараз спостерігається відтік висококваліфікованих працівників, які проходили спеціальне навчання та тривалий час працюють на АТ «ОПЗ». Тільки за 7 місяців 2023 року з заводу звільнилось 130 спеціалістів та професіоналів своєї справи, і тенденція звільнення збільшується, — зазначають на ОПЗ.

У самому Фонді держмайна ситуацію поки не прокоментували.

Нагадаємо, ОПЗ, розташований у місті Южне Одеської області, є великим виробником аміаку та карбаміду. В останні роки підприємство працювало за давальницькою схемою, за якою приватна компанія постачає на завод газ, який держкомпанія переробляє на добрива і повертає їх постачальнику газу.

Источник