На місці поховань військових в Одесі встановили Козацький хрест (фото, аудіо)

В День захисників та захисниць України на одному з одеських кладовищ, де поховані воїни-визволителі, встановили Козацький Хрест.

На місті події перебувала фотокореспондент Української Служби Інформації Ніна Ляшонок.

Козацький хрест, символ козацтва та українського лицарства, встановили на місці поховання українських бійців поряд із флагштоком з державним прапором на Західному кладовищі.

Вшановуючи пам’ять загиблих захисників, одесити поклали квіти до пам’ятного знаку.

По-перше, це наша данина вшанування пам’яті, увічнення загиблих Героїв. Бачите як в історії склалося, що сьогодні відмічаємо одразу чотири свята: День Пресвятої Богородиці, яка охороняє і оберігає наших воїнів, це і сучасне свято, це і День українського козацтва – 80 років від дня створення Української повстанської армії.

Це наш біль і наша гордість за наших воїнів. Ну, і ми повинні відходити від тих стереотипів радянщини, які були. Шануємо воїнів і пишаємося. Прапор тут завжди приспущений, нагадує про наших воїнів, тому що ми нація нескорених і про це знає увесь світ, – зазначив начальник відділу Міністерства справ ветеранів України в Одеській області Микола Старожук.

Микола Старожук

Зазначимо, ще здавна побутує традиція встановлювати козацькі хрести на похованнях загиблих за Україну. Під час Харківського контрнаступу ЗСУ в вересні цього року хрест, подібний до козацького, почали наносити на військову техніку, і він став популярним символом українського контрнаступу.

Источник