МЗС закликало міжнародну спільноту засудити фейкові вибори в окупованих українських областях та Криму

Ліна Тимошина 08 Вересня 2023, 16:37

Міністерство закордонних справ України закликає міжнародних партнерів засудити проведення Росією незаконних виборів на тимчасово окупованих територіях України.

Про це йдеться у заяві МЗС.

МЗС України закликає міжнародних партнерів засудити нікчемні і свавільні дії Росії та не визнавати легітимність жодної “адміністрації”, яка буде створена за підсумками незаконних виборів, так само як і будь-які рішення, які будуть ними ухвалюватися, — йдеться у заяві.

У відомстві наголосили, що особи, причетні до проведення цих псевдовиборів, включаючи керівництво РФ, представників окупаційних адміністрацій та виборчих структур мають бути притягнуті до відповідальності. МЗС ініціює також накладення на них нових міжнародних санкцій.

Російська Федерація оголосила про проведення 8-10 вересня 2023 року т.зв. “виборів” до місцевих окупаційних адміністрацій на тимчасово окупованих частинах територій Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України, а також Автономної Республіки Крим та м. Севастополь.

В МЗС підкреслили, що зазначені дії РФ грубо порушують суверенітет та територіальну цілісність України, українське законодавство та норми міжнародного права, зокрема Статут ООН.

Псевдовибори Росії на тимчасово окупованих територіях є нікчемними. Вони не матимуть жодних правових наслідків та не призведуть до зміни статусу захоплених російською армією українських територій. Організовуючи фейкові вибори в українських областях та Криму, Кремль продовжує делегітимізацію російської правової системи, — заявили у зовнішньополітичному відомстві.

Нагадаємо, окупанти в Криму відкрили 15 «тервиборчкомів» для псевдовиборів на новоокупованих територіях.

Нагадаємо, рф планує провести так звані «вибори у місцеві органи влади» на тимчасово окупованих територіях України 10 вересня.

Источник