Музей Одеси отримав у подарунок картину відомого італійського митця (фото)

Картина італійського художника Вінченцо Іроллі (1860-1949) «Портрет неаполітанки» відтепер представлена у музеї Одеси.

Про це повідомили на сторінці Музей західного і східного мистецтва в Facebook.

Днями у музеї відбулась презентація картини відомого італійського художника Вінченцо Іроллі (1860-1949) «Портрет неаполітанки», яку подарували музею Рубен Ашрафіан і Роман Топілов.

Автор подарованої картини, Вінченцо Іроллі, народився 1860 р. у Неаполі. Навчався у Неаполітанській Академії мистецтв, де зазнав впливу вельми авторитетного педагога та видатного художника, профессора Академії Доменіко Мореллі. Цей вплив відобразився в перших картинах молодого живописця на історичну тематику. Важливо, що в колекції музею є прекрасний твір Доменіко Мореллі – «Портрет Олени Толстої» (1875 р.), — розповіли в музеї.

Портрет демонструє стиль, якому художник був вірний все життя, — так званий «макіайолі» (macchiaioli) від італійського «мacchia» — пляма. Це дуже експресивний живопис яскравими кольоровими плямами, із соковитою світлотінню. З’явившись у Тоскані у1850-х роках, цей, свого роду, італійський імпресіонізм, набув поширення в Італії у другій половині XIX століття.

Після перемоги України в музеї планують відновити експозицію, а «Портрет неаполітанки» прикрашатиме один із залів західноєвропейського відділу. Проте побачити картину можна й зараз — протягом тижня, до 9 березня, вона перебуватиме у центральній залі.Источник