Можуть, коли захочуть: майно і рахунки «Алекспрому» арештовані

Сьогодні, 9 травня, Шевченківський суд м. Києва заарештував майно та банківські рахунки компанії «Алекспром» – оператора одного з найбільших міні-НПЗ. Про це enkorr повідомили джерела на паливному ринку. 

«Оперативні дії були проведені два тижні тому безпосередньо на об’єкті, сьогодні суд заарештував банківські рахунки та активи», – повідомив співбесідник на умовах анонімності. 

За його словами, досудове слідство провели Бюро економічної безпеки та СБУ. 

Наразі робота міні-НПЗ припинена й, на думку джерел на ринку, у найближчій перспективі навряд чи відновиться. 

«Не виключено, що невдовзі силовики візьмуться за інші міні-НПЗ, бо ситуація з держбюджетом складна», — вважає наш співрозмовник. 

Раніше ми повідомляли, що силовики нейтралізували один з найбільших міні-НПЗ. 

ТОВ «Алекспром» за реєстровано у смт Губиниха Новомосковського району Дніпропетровської області. Компннія відома як оператор та власник одного з найбільших міні-НПЗ. За даними учасників ринку, обсяги переробки вуглеводнієвої сировини на підприємстві становили 500 т на добу. Сировину вони купують здебільшого в приватник нафтогазовидобувних компаній. 

Схема роботи міні-НПЗ базується на несплаті податків при виробництві нафтопродуктів, які по документах маркуються як непідакцизна група товарів типу розчинників, сорбентів тощо. Надалі ця продукція реалізується на готівку або легалізується через систему фіктивних компаній з подальшою реалізацією на АЗС. 

За підрахунками enkorr, наразі в Україні працює біля десятка міні-НПЗ з сумарним обсягом переробки 50 тис. т газоконденсату й нафти, виробництво бензину – до 45 тис. т на місяць. Втрати державного бюджету, зокрема акцизного збору, становлять 200 млн грн на місяць, а після очікуваного збільшення в два рази податку з 1 липня 2023 року – 400 млн грн. Втрати ПДВ уже сьогодні оцінюються у 400 млн грн щомісяця.

Источник