Мильна дівчина: експонат з Одеси відправився у Німеччину

Скульптура стала однією з візитних карток Одеського художнього музею. Але наразі витвір представлять на виставці в музеї сучасного мистецтва в Дрездені. Авторка твору Марія Куликовська — родом з Криму, через окупацію рф вона 9 років не була вдома.

Розповів про тимчасовий переїзд твору українській підприємець Федір Сердюк.

Цей витвір Марія Куликовська створила у рамках проекту «Моя шкіра-моє діло». Скульптура повторяє точні параметри самої авторки. Вона про свободу жіночого тіла та невипадково зроблена з милу, натякаючи про зміни шкіри. За той час, що работа перебувала в Одеському художньому музею, вона стала одним із символів.

Мильна дівчина української скульпторки Марії Куліковської, яка минулого року потрапила в топ-20 художніх творів за версією The New York Times тепер частина виставки в Albertinum, музеї сучасного мистецтва у Дрездені, яку організовує Український інститут.
З початком війни і евакуацією колекцій багато чого змінилось. Це — нове життя. І класні твори українських митців може побачити міжнародна аудиторія,– розповів Федір Сердюк.

Народилася Марія в 1988 році у місті Керч. Але після окупації Криму росією вона покинула півострів і вже 9 років не може побачити рідне місто. Це відобразилося і на ії творчісті. Так щоб звернути увагу мірового суспільства до незаконної анексії Марія декілька разів проводила перформанси.

Наприклад, вона обернулася в українській прапор у Парижі та пролежала так тривалий час. До окупації Марія працювала у тому числі і в Донецьку, вони залишила там свої твори, які знищила окупаційна влада та оголосила митця «дегенеративною». Після 2014 року Марія мешкала в Одесі, Київі, Стокгольму. Зараз після повномасштабного вторгнення в неї немає постійного місця мешкання.

Источник