«Ми всім серцем переживаємо за наших братів та сестер кримських татар», — представник чеченського батальйону імені Шейха Мансура, який воює за Україну

Асіф АлієвQHA 04 Жовтня 2022, 12:04

Чеченців та кримських татар багато що поєднує, наприклад трагедія депортації, яка сталася одразу після виселення чеченців та інгушів у 1944 році. Такі моменти не можуть не показувати нам, що ми єдині у своїх стражданнях, що пережили від спільного ворога. Ми всім серцем переживаємо за наших братів та сестер кримських татар.

Про це в інтерв’ю інформаційному агентству QIRIM.News заявив прессекретар чеченського батальйону імені Шейха Мансура, який виє за Україну Іслам Бєлокієв.

Він зазначив, що після початку другої російсько-української війни у ​​лютому 2022 року,чеченці Польщі прийняли багатьох біженців з України, допомагали їм із розселенням, ночівлею.

«Серед цих людей була велика кількість кримських татар, які досі приїжджають до Польщі через Білорусь. Вони виїжджають Кримським мостом, заходять до Росії, потім до Білорусі та звідти виїжджають до Польщі», — розповів Бєлокієв.

Чеченський доброволець заявив, що росія не має права позбавляти кримських татар свободи у надуманих кримінальних справах, зокрема через причетність до «Хізб ут-Тахрір».

«Половина цих людей ніколи не була в цій організації, а ті, хто навіть був членом цього руху, не привід для того, що садити цих людей. Люди мають право мислити своїй землі, оскільки вони хочуть. Не потрібно, щоби російський чобіт приходив і диктував їм як їм думати та жити», — зазначив він.

Бєлокієв додав, що росія, як і раніше в історії, знову переслідує багатостраждальний кримськотатарський народ, що не може не викликати співчуття у чеченців.

Раніше Бєлокієв в інтерв’ю QIRIM.News заявив, що Крим буде звільнений українською армією, оскільки народ України рішуче налаштований на перемогу.

Источник