«Ми воюємо за душі людей», — публічна дискусія в театрі Одеси (фото)

Про виклики війни перед театрами, досягнення і нові рішення та можливості розмовляли в Українському театрі в Одесі.

Про це розповіли під час дискусії в Українському театрі.

Публічна дискусія під назвою «Театральна діяльність в умовах повномасштабної війни: виклики, досягнення, перспективи» відбулась у четвер, 9 березня, в Грецькій залі Одеського є музично-драматичного театру імені В. Василька.

Генеральний директор-художній керівник Херсонського музично-драматичного театру ім. М. Куліша, народний артист України Олександр Книга розповів, що діяльність театру відновилась, як тільки колективу вдалось вирватись з окупації.

Ми опинились буквально в один день в окупації, тікали, хто як міг. Багато працівників театру були затримані, я сам був 40 днів в окупації, мене арештовували російські військові. Після того я був змушений виїжджати з Херсона. Ми навіть провели міжнародний театральний фестиваль, до нас доєднались 54 театри з 12 країн світу, — поділився Олександр Книга.

На фото: Олександр Книга

 

Театр росіяни пограбували, але не сильно. Директор повернувся у Херсон як тільки місто деокупували. Зараз театр готується до відновлення роботи, але поки вистави проходять в укритті.

Під час дискусії ми обговорили таке нагальне питання, як бронювання наших працівників. Я розумію, що потрібен фронт, але наша робота теж дуже потрібна. Війна це показала. Ми воюємо за душі людей, за їхній розум, голови, за їхню державність. Сьогодні дуже важливо зберегти колектив, — зауважує Олександр Книга.

Директор та художній керівник Миколаївського драматичного театру, заслужений діяч мистецтв України Артем Свистун розповів, що 8 місяців постійних обстрілів дались театру складно.

22 вересня, коли ракети прилетіли на подвір’я театру, вони вщент зруйнували наш майданчик, багато приміщень. Але ми незламні, – 23 вересня продовжили нашу роботу, відкрили сцену в укритті, потрохи відновлюємо театр. Це наша місія — тримати творчу оборону міста Миколаєв, — додав Артем Свистун.

На фото Артем Свистун

 

За його словами, у грудні 2022 року колектив Миколаївського театру приїхав на гастролі в Одесу.

Ми чекаємо одеситів до Міжнародного дня театру, 21 березня, в Миколаєві. У нас в репертуарі є вистава «Коти біженці», яка розповідає дітям, що таке війна, які наслідки, і дорослим, які повертаються з фронту, — ділиться Артем Свистун.

Миколаївській театр також зіткнувся із питанням мобілізації. Провідні актори театру вже рік служать у лавах ЗСУ.Источник