Marathon Petroleum очікує високу рентабельність у 2023 році через високий попит

Компанія Marathon Petroleum Corp очікує високих показників рентабельності протягом 2023 року, оскільки попит зростає, а пропозиції зберігаються, після того як провідний нафтопереробник США перевершив прогнози Уолл-стріт щодо квартального прибутку, повідомляє Reuters.

Закриття потужностей під час пандемії та відновлення попиту підвищили рентабельність нафтопереробників, що додатково підкріпилося обмеженими поставками сирої нафти після вторгнення Росії в Україну та стрибком попиту на авіаційне паливо через туристичний бум.

У той час як генеральний директор Майкл Генніган був оптимістично налаштований щодо підтримки високої прибутковості компанії, він попередив, що «багато чого залежатиме від поточного відновлення в Китаї та… наслідків рецесії».

Маржа марафонської переробки та маркетингу зросла на 70,8% до 26,15 доларів за барель протягом кварталу січня-березня порівняно з роком раніше.

«Хоча ми очікуємо, що прибутки від нафтопереробки впадуть з рекордно високих значень… вони, швидше за все, залишаться вищими за історичні середні показники, враховуючи високий попит на продукцію та незначне збільшення нових глобальних нафтопереробних потужностей у найближчій перспективі», — сказав аналітик Edward Jones Фейсал Герсі.

Після високих квартальних результатів Marathon також розширив свою програму викупу акцій на 5 мільярдів доларів США, довівши загальний обсяг дозволу на викуп акцій до 9 мільярдів доларів.

Компанія заявила, що використання потужностей сирої сировини становило 89% у звітному кварталі, що нижче минулорічного показника (91%) через заплановані ремонтні роботи в регіоні узбережжя Мексиканської затоки.

Нафтопереробні підприємства США скоротили робочі цикли протягом кварталу через технічне обслуговування після того, як стабільне відновлення попиту призвело до надзвичайно високих показників використання минулого року.

Квартальна пропускна здатність Marathon у 2,8 мільйона барелів на день майже не змінилася порівняно з минулим роком. У поточному кварталі він очікує пропускну здатність 2,86 млн барелів на добу.

Источник