Любов під час війни: Одеська область – на 4 місці по кількості шлюбів

Війна кохання не зупинить. Починаючи з березня, в Україні вже одружилися більше 2 тисяч пар, із них більше ста — в Одеській області. У більше ніж тисячі випадків шлюб уклали без одного чи обох наречених — таке нововведення зробили для того, щоб могли одружитися ті, хто на фронті.  

Про це повідомляє Міністерство юстиції України.

Починаючи з 7 березня по 30 вересня в України одружилися 2 435 пар. У 1308 випадків у РАГСі був тільки один із наречених, або не було обох. У таких випадках шлюби були укладені на підставі актів, складених командирами військовослужбовців; ще 32 актових записи про шлюб були зроблені на  підставі акта, складеного керівником закладу охорони здоров’я.

Більше всього молодят за цей період – в Києві – 322, у Дніпропетровській області – 275, Львівській – 165, Одеській області – 137, Черкаській – 142

Нагадуємо, що в умовах воєнного стану державна реєстрація шлюбу може здійснюватися керівником закладу охорони здоров’я, в якому перебувають або працюють один чи обоє наречених. У цьому випадку акт про шлюб може бути складений у присутності наречених або з використанням засобів відеозв’язку з тим, хто відсутній, за участю двох свідків. У подальшому, як і зазначено вище, акт надсилається до відділу державної реєстрації актів цивільного стану, де складається актовий запис про шлюб та вносяться відомості до відповідного Реєстру.

Цією Постановою було врегульовано порядок проведення відділами державної реєстрації актів цивільного стану державної реєстрації шлюбу вказаної категорії осіб. Тож, наразі такі наречені можуть одружитися як у присутності обох закоханих чи одного з них, так і за їхньої відсутності, – пояснює начальниця Управління у сфері державної реєстрації актів цивільного стану та проставлення апостиля Ірина Дубиківська.

Источник