«Лише за перші три дні окупанти вручили кримськотатарським чоловікам призовного віку понад 1500 повісток», — Ташева

Фото: сторінка Фейсбук Таміли Ташевої Ліна Тимошина 03 Жовтня 2022, 13:11

Лише за перші три дні мобілізації в окупованому Криму окупанти вручили кримськотатарським чоловікам призовного віку понад 1500 повісток. Про це заявила Представниця Президента України в АР Крим Таміла Ташева на пленарній сесії Варшавської конференції з людського виміру, організованій Польським головуванням в ОБСЄ спільно з Бюро демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ), повідомляєпресслужба представництва. Темою сесії стали толерантність і недискримінація та національні меншини.

У своєму виступі Постійна Представниця звернула увагу делегатів на наслідки мобілізації в окупованому Криму, жертвами якої стали громадяни України, яким рф примусово видавала окупаційні паспорти з 2014 року. З 24 лютого на території тимчасово окупованого Криму спостерігалася так звана “прихована мобілізація”, а з 21 вересня росія навіть перестала приховувати, що мобілізує до своєї армії мешканців окупованої території.

Ми отримали десятки повідомлень від наших громадян в окупованому Криму, зокрема від представників корінного кримськотатарського народу, про видачу їм незаконних повісток – лише за перші 3 дні окупанти вручили кримськотатарським чоловікам призовного віку понад 1500 повісток. Це черговий прояв практики геноциду українського народу, черговий злочин проти корінного кримськотатарського народу, – заявила Ташева.

Постійна Представниця додала, що повномасштабне вторгнення рф в Україну викликало хвилю протестів та антивоєнних заяв в окупованому Криму. Більшості людей загрожує адміністративне покарання, а деяким — кримінальне. Окупаційні адміністрації Криму використовують статтю про «дискредитацію російської армії», яка нещодавно була введена в російське законодавство. Навіть слухання українських пісень стають приводом для кримінального переслідування.

Ташева повідомила про щонайменше 150 громадян України, незаконно ув’язнених окупантами з політичних мотивів – серед них 111 кримських татар. Вона розповіла про затримання, викрадення та катування першого заступника голови Меджлісу Нарімана Джеляла, художника Богдана Зізи, волонтера Дениса Миронова та 20-річного кримського татарина Аппаза Куртамета.

Ташева закликала БДІПЛ включити інформацію про порушення в Криму до свого наступного звіту про злочини росії в Україні.

Не може бути жодних компромісів щодо територіальної цілісності України. Належної реакції міжнародної спільноти на акт російської агресії проти невеликого українського півострова у 2014 році не було, тому зараз, у 2022 році, ми маємо справу з ядерною загрозою для всього світу. Ми маємо зараз зупинити агресора, запровадивши максимальні санкції проти росії, максимально озброївши Україну. Тільки так сьогодні можна захистити права людини, – наголосила Постійна Представниця.

Фото: пресслужба Представництва Президента України в АР Крим

Источник