Кримськотатарського політв’язня Акіма Бекірова відправили до в’язниці в Саратовській області

Фото: «Кримська солідарність» Ліна Тимошина 04 Вересня 2023, 16:15

Засудженого на 14 років кримськотатарського активіста Акіма Бекірова етапували з російського СІЗО Новочеркаська до в’язниці міста Балашова Саратовської області. Зараз він перебуває у спецблоці СІЗО-1 у Саратові та чекає подальшого етапу у в’язницю.

Про це «Кримській солідарності» повідомила його дружина Сабріє Бекірова. Напередодні вона отримала листа від чоловіка по тюремному зв’язку «Зонателеком».

Кримського татарина вивезли 26 серпня із СІЗО до Новочеркаська. Наступного дня Акіма Бекірова та ще двох кримських політв’язнів — Рустема Сейтхалілова та Асана Янікова привезли до транзитно-пересильного пункту у Волгограді. Звідти він написав родичам листа.

Кримських татар етапували у спеціальному вагоні для перевезення ув’язнених.

За стільки років хоч на волю подивився, — зазначив у листі Аким Бекіров.

Акім Бекіров — активіст «Кримської солідарності», займався питаннями ІТ-безпеки, допомагав із передачами до СІЗО, відвідував судові процеси.

Як повідомляли QIRIM.News, 27 і 28 березня 2019 року у Сімферополі та його околицях, Білогірському і Красногвардійському районах окупованого Криму, відбулися обшуки і затримання кримських татар. Тоді, зокрема, був затриманий й Акім Бекіров.

Як повідомляли QIRIM.News, 18 березня 2022 року Південний окружний військовий суд рф визнав винними та виніс обвинувальні вироки п’ятьом кримськотатарським активістам «Кримської солідарності»: Акім Бекіров отримав 14 років у колонії строгого режиму; Сейтвелі Сейтабдієв — 14 років у колонії строгого режиму; Рустем Сейтхалілов — 14 років у колонії строгого режиму; Ескендер Сулейманов — 15 років у колонії строгого режиму; Асан Яніков 15 років у колонії строгого режиму.

Источник