Кримськотатарський в’язень Кремля відмовляється шити кобури для пістолетів у колонії

Асіф АлієвQHA 12 Жовтня 2022, 13:40

Дружина в’язня Кремля — Мер’єм Зейтуллаєва повідомила «Кримської солідарністі», що зустрілася зі своїм чоловіком Русланом Зейтуллаєвим на тривалому побаченні в колонії в Салаваті.

За її словами, чоловік зараз займається навчанням та відмовляється шити кобури для пістолетів у колонії.

До Салавату Мерьєма Зейтуллаєва з Криму добиралася 19 годин — 14 на машині до аеропорту, 3 години в польоті і ще 2 години на авто до колонії. Як розповіла дружина, співробітники установи її вже знають, навіть допомагають носити важкі сумки.

Руслан почувається задовільно, не рахуючи проблеми із зубами, які кришаться в умовах низької якості води в колонії — він втратив уже 4 зуби. На стосунки з адміністрацією та умови утримання у політв’язня скарг немає.

«Він навчається, здебільшого навчається. Тому що в колонії кожен має чимось займатися, чи працювати, чи вчитися. Кожен має мати свою справу», — передає Мерьєм.

Також він ходить до мечеті, яка знаходиться при колонії та читає книги. При цьому дружина зазначила, що працювати Руслан відмовляється зокрема тому, що зараз у швейному відділі їм пропонують шити кобури для пістолетів та гвинтівок. Винагорода за роботу складає 5 тисяч рублів при тому, що середньомісячна зарплата у колонії приблизно 350 рублів.

Крім того, у вільний час у колонії відбуваються змагання з футболу, іноді навіть проводяться турніри між колоніями. В одному з таких недавніх чемпіонатів грав Руслан:

«Він останній забив гол, був дуже щасливий. Любить футбол», -розказала супруга Зейтулаєва.

Источник