Кримськотатарські політв’язні просять повернути своїм адвокатам їхній юридичний статус

Асіф АлієвQHA 03 Жовтня 2022, 11:56

Політв’язні Криму звернулися до Федеральної палати адвокатів РФ із проханням відновити адвокатський статус кримським юристам — Лілі Гемеджі, Рустему Кямльову та Назиму Шейхмамбетову.

Із заявою до Федеральної палати адвокатів РФ вже звернулися Алім Суф’янов, Сейран Хайредінов, Яшар Муєдінов, Рустем Шейхалієв, Алім Карімов, Ернес Аметов та десятки інших ув’язнених.

Адвокати Ліля Гемеджі, Назим Шейхмамбетов та Рустем Кямильов виступали захисниками у багатьох кримінальних справах політичних ув’язнених Криму, але після рішення Мін’юсту позбавлені можливості надавати багато юридичних послуг.

У зв’язку з цим підсудні написали звернення, в яких вказують на професіоналізм та висловлюють довіру адвокатам, позбавленим ліцензії.

«Протягом багатьох років вони допомагають як нам, так і сім’ям. Знаю їх багато років як сумлінних людей та професійних грамотних адвокатів, які люблять і знають свою роботу», — пише обвинувачений активіст Рустем Шейхалієв у заяві до палати.

Частина підсудних посилається на те, що вони можуть довіряти лише цим фахівцям, оскільки вони ведуть їхні кримінальні справи з початку їхнього порушення. Зокрема, Яшар Муєдінов у своєму зверненні зазначив: «Вони детально, як на слідстві, так і на судовому процесі, вивчили та досконало знають мою справу. Також у зв’язку з тим, що я з ними близько знайомий, я їм повністю довіряю і ціную їхню компетентність і професіоналізм своєї справи».

«У нас спочатку узгоджена позиція захисту. Вже більше двох років вона (Ліля Гемеджі) представляє мої інтереси в суді та знає все про мою кримінальну справу, я їй повністю довіряю», — звертає увагу Сейран Хайредінов.

2 місяці тому Міністерство Юстиції Чечні позбавило ліцензії кримськотатарських адвокатів. Тепер вони не можуть брати участь у кримінальних справах.

Источник