«Кримськотатарська діаспора Туреччині спрямує свої зусилля на підтримку деокупації Криму», — Гаяна Юксель

Асіф АлієвQHA 21 Листопада 2022, 17:38

Кримськотатарська діаспора Туреччині, яка є найпотужнішою, об’єдналася для того, щоб спрямувати свої зусилля на підтримку Меджлісу кримськотатарського народу, Курултаю та деокупації Криму.

Про це QIRIM.News розповіла членкиня Меджлісу кримськотатарського народу Гаяна Юксель, яка прокоментувала засідання Платформи кримськотатарських організацій Туреччини, яка відбулася 19 листопада.

Юксель зазначила, що наразі спостерігається хвиля переселенців з Криму, кримських татар, громадян України, які не згодні з окупаційною політикою РФ і так званою мобілізацією.

«Ці люди виїжджають з територію Криму, приїжджають в Туреччину, залишаються тут або потім їдуть до країн Європи. Я вважаю, що в такому складному процесі, всі так чи інакше надають свої зусилля для того, щоб підтримувати один одного. Наша робота має бути спрямована на те, щоб допомогти в питанні адаптації, розв’язання питань з документами, соціальної допомоги переселенців», — наголосила вона, говорячи про роботу Платформи.

Також Юксель розповіла QIRIM.News, що діаспора кримських татар має не останню роль в питанні створення кримськотатарської національно-територіальної автономії.

Нагадаємо, 19 листопада у турецькому місті Ескішехір відбулося засідання Платформи кримськотатарських організацій Туреччини. Платформа об’єднала три фонди, 31 громадські кримськотатарські організації та чотири ініціативні групи Туреччини.

Источник