Кримському політв’язню Володимиру Дудці загрожує смерть в ув’язненні, — ZMINA

Ліна Тимошина 07 Вересня 2023, 17:01

Кримському політв’язню Володимиру Дудці загрожує смерть в ув’язненні: 58-річний бранець має цілий букет хронічних і важких хвороб, але росіяни свідомо його не лікують.

Про це повідомляє Центр прав людини ZMINA.

Зазначається, що в ув’язненні Дудка страждає на виразку шлунка, гіпертонію, шкірний висип, аденому простати та сечокам’яну хворобу. Також у нього стабільно високий тиск: 150 на 90, іноді показники ще вищі.

По суті, це гіпертонія, яку в колонії не лікують. Через це у нього страшні головні болі. Я передаю йому ліки, але це, скоріше, можна назвати самолікуванням, адже обстеження з цього питання у колонії не було, – сказав син політв’язня Ілля Дудка.

Він також розповів, що недавно у його батька був період, коли його тіло обсипало фурункулами. Після уколу антибіотика в санчастині гнійники з часом пройшли. Також вже декілька років Дудка страждає на сверблячий висип: лікарі призначали йому симптоматичне лікування, але не обстежували. Рідні й знайомі українця передають йому у колонію різні ліки й мазі, але вони не допомагають – ця хвороба невідомого походження постійно повертається.

Нагадаємо, Володимир Дудка – моряк ВМС України у відставці. Володимира Дудку, Олексія Бессарабова і третього фігуранта «справи українських диверсантів» — Дмитра Штиблікова окупанти затримали 9 листопада 2016 року в окупованому Севастополі.

Їх звинуватили у «підготовці диверсії організованою групою і зберіганні зброї». У квітні 2019 року Бессарабова і Дудку засудили до 14 років колонії суворого режиму. Штибліков уклав зі слідством угоду, засуджений до 5 років позбавлення волі та штрафу в 200 тисяч рублів.

Як повідомляли QIRIM.News, 15 жовтня 2019 року Верховний суд Росії залишив чинним вирок севастопольського «суду» першої інстанції, який засудив Дудку і Бессарабова до 14 років колонії суворого режиму. Наразі українця утримують у виправній колонії Ставрополя у РФ.

Источник