Крим в центрі уваги польських ЗМІ

Асіф АлієвQHA 02 Травня 2023, 18:03 Асіф АлієвQHA

В Криму побудована масштабна оборонна система.

Про це пише польське видання PCH24.

Польські журналісти зазначають, що щоденне оновлення розвідки вказує на те, що з літа 2022 року Росія побудувала масштабну військову оборонну систему.

«І ці укріплення розташовані не лише поблизу нинішньої лінії фронту, а й глибоко всередині районів, що Росія зараз контролює. Москва докладала особливих зусиль для укріплення північного кордону окупованого Криму, в тому числі багаторівневої смуги оборони біля села Медведівка. Росія також вирила сотні кілометрів окопів на своїй міжнародно визнаній території, включаючи Білгородську та Курську області», —йдеться в публікації.

Видання зазначає, що оборонні укріплення підкреслюють глибокі побоювання російського керівництва, що Україна може здійснити великий прорив.

«Проте певну частину роботи, ймовірно, замовляли місцеві командири та цивільні лідери, намагаючись просунути офіційний наратив про те, що Україні та НАТО «загрожують» Росії».

Росія повинна бути відрізана від Криму

Видання Wiadomosci цитує представника ГУР Міноборони України Андрія Черняка, який заявив, що Росія має бути відрізана від Криму, щоб вона не могла використовувати його у своїх військових цілях.

«Росія, безсумнівно, повинна бути відрізана від Криму. Маємо зробити так, щоб Росія не могла використовувати тимчасово окупований півострів у військових цілях і нарешті зробила «кримський жест доброї волі», — сказав Черняк, нагадавши, як навесні 2022 року Росія вивела війська з Київської, Чернігівської та Сумської областей, стверджуючи, що його дії є жестом «доброї волі».

Представник ГУР також послався на одне з інтерв’ю колишнього командувача армією США в Європі генерала Бена Ходжеса, в якому той сказав, що Крим є вирішальним у війні, яку Росія веде проти України.

Фото ілюстративне

«Поки Росія окупує Кримський півострів, Україна не буде в безпеці. Якщо подивитися на карту, то Крим з російськими військами нагадує кинджал, спрямований в підчерев’я України», – зазначив Ходжес.

Представник української військової розвідки заявив, що ГУР «наполегливо рекомендує» росіянам залишити Крим.

«Кілометрові затори на незаконно побудованому мосту з Керчі в Росію – правильна реакція. ГУР Міноборони України наполегливо рекомендує залишити окупований Крим, поки є така можливість», — зазначив Черняк.

Видання також нагадує, що в минулу суботу в Севастополі вибухом знищено близько 10 цистерн з нафтопродуктами.

Інший представник ГУР у Андрій Юсов зазначив, що це «божа кара в тому числі й для мирних жителів Умані», додавши, що «ця кара буде довготривалою».

Туристи побоюються українських атак

Перед початком туристичного сезону російська влада гарантує безпеку Криму, але ніхто не хоче приїхати, бо туристи побоюються українських атак.

Про ситуацію в Криму пише газета Wyborcza.

Так за даними туристичного сайту TravelLine, торік продаж готельних місць у Криму впав на 42% порівняно з попереднім роком. Також російська влада в анексованому Криму визнає, що минулого року туристів було на третину менше, ніж у 2021 році.

Фото: glavnoe.ua

«Головним, якщо не єдиним, аргументом, який може привабити російських туристів до Криму цього року, є ціна. За оцінками, відпочинок на півострові може бути на 25-30 відсотків нижчим ніж зазвичай. Ціни в маленьких готелях Ялти на червень починаються від 2400 рублів (приблизно 122 злотих) за двох. Але на початку квітня у багатьох було заброньовано менше ніж 20 відсотків номерів на літо. За оцінками кримських рестораторів, цього літа закриється майже третина закладів на півострові», — йдеться в статті під назвою «Російська влада закликає громадян відпочивати в Криму».

Видання також нагадує, що 29 квітня вранці в результаті удару безпілотника стався вибух і пожежа на складі палива, розташованому в Козачій бухті в Севастополі.

«Військова інфраструктура та матеріально-технічне забезпечення Росії в Криму стали об’єктами українських атак з минулого літа. Проте місцева влада каже, що ситуація стабільна, і заохочує російських туристів відвідувати півострів».

Источник