Крайова Рада Українців Криму просить створити військово-цивільну адміністрацію АРК та міста Севастополь

Асіф АлієвQHA 03 Жовтня 2022, 11:16

Крайова Рада Українців Криму під час урочистих заходів з відкриття пам’ятника на могилі лідера Крайової Української Ради в Криму у 1919-1920 роках, консула УНР в Криму, літератора, педагога, фахівця бібліотечної справи, науковця Павла Горянського (1878–1935 рр.) звернулася до Президента України щодо необхідності створення військово-цивільної адміністрації Автономної Республіки Крим та м. Севастополь.

Про це йдеться на офіційній сторінці у Facebook Крайової Ради Українців Криму.

«Крайова Рада Українців Криму вважає, що після деокупації тимчасово окупованої території Криму на першому кількарічному етапі його реінтеграції має діяти військово-цивільна адміністрація та пропонує органам влади утворити її вже тепер», – говориться в тексті заяви Крайової Ради Українців Криму.

Заяву озвучив представник Крайової Ради Українців Криму Сергій Ковальский під час публічного заходу з вшанування пам`яті Павла Горянського 1 жовтня на території Державного історико-меморіального Лук’янівського заповідника в Києві.

«Ми, круківці, сьогодні звертаємось до Президента України невідкладно розпочати процес створення військово-цивільної адміністрації Автономної Республіки Крим та м. Севастополь, яка повинна відпрацювати всі питання життєдіяльності Криму в перші хвилини його звільнення та мінімум середньострокові програми: економічні, інфраструктурні, культурологічні, гуманітарні, безпекові, та забезпечити першочергові необхідні ресурси для їх виконання», – наголосив Сергій Ковальський.

У своєму виступі представник Крайової Ради Українців Криму наголосив на тому, що вшановуючи пам’ять українця Павла Горянського, ми вже сьогодні маємо продовжити його справу не тільки звільнивши Крим, а неодмінно повернути Україну в Крим.

Представники Крайової Ради Українців Криму також запропонували внести зміни до Стратегії деокупації та реінтеграції АР Крим і м. Севастополя, де б були виписані законодавчі норми, які б захищали права української громади Криму.

«…Час звільнення Криму невпинно наближається…», – йдеться в Заяві Крайової Ради Українців Криму

Источник