Китай збільшив квоту на експорт нафтопродуктів на 15 млн тонн – ЗМІ

Влада Китаю збільшила квоту на експорт нафтопродуктів на максимальні цього року 15 млн тонн, згідно з даними консалтингової компанії JLC.

Китайські НПЗ, найімовірніше, зможуть скористатися цією квотою в першому кварталі наступного року, пише Bloomberg із посиланням на повідомлення консалтингової компанії. У рамках неї дозволено експортувати 13,25 млн тонн світлих нафтопродуктів і 1,75 млн тонн низькосірчистого нафтового палива. Квоту отримають п'ять державних НПЗ, один приватний НПЗ і один завод-виробник авіаційного палива.

Крім нафтопродуктів, Китай також дозволив незалежним НПЗ у провінції Шаньдунь експортувати невеликі обсяги сирої нафти, додали в консалтинговій компанії.

Таким чином, Пекін цього року випустив квоти на експорт нафтопродуктів обсягом 37,25 млн тонн, що трохи менше від 37,61 млн тонн у 2021 році.

Китай має намір експортувати більше палива в рамках плану з пожвавлення економіки після численних локдаунів. Тим часом китайським виробникам, швидше за все, доведеться нарощувати обсяги переробки, щоб заповнити квоти, вважають експерти JLC.

Источник