Кіберполіція ліквідувала масштабну ботоферму та 14 тисяч ворожих сайтів (фото)

Російські канали поширювали фейки та пропаганду «руського миру». Ботоферма нараховувала понад 50 тисяч ботів у соціальних мережах та поштових сервісах.

Про це під час брифінгу у Military Media Center повідомив начальник Департаменту кіберполіції Юрій Виходець.

Масштабна мережа ботоферм поширювала фейки та пропаганду про війну в Україні. До схеми були залучені громадяни рф та жителі тимчасово окупованих територій.

Виконавці отримували оплату за створені акаунти у російських рублях через заборонені в Україні електронні платіжні системи, – зазначили у кіберполіції.

Учасники угрупування створювали у соцмережах сторінки, на яких постили фейкові дописи та залишали коментарі, виправдовуючи окупацію українських територій.

Пропагандисти генерували майже 3 тисячі акаунтів на тиждень. В мережі були задіяні більше 50 тисяч ботів. Крім цього, рашисти здійснювали рекламування фішингових шахрайських сторінок.

Під час обшуків кіберполіцейські вилучили майже 35 тисяч SIM-карт різних мобільних операторів України та інших держав, комп’ютерну техніку, мобільні телефони та документацію.

Наразі відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 361 Кримінального кодексу України. Згідно санкціям статті, пропагандистам загрожує до 8 років позбавлення волі.

Крім того, в рамках проєкту «Мрія» правоохоронцям вдалось заблокували понад 14 тисяч російських ресурсів з загальною аудиторією в 67 мільйонів підписників.

В Кіберполіції зазначили, що кожен охочий може долучитися до проєкту та разом із правоохоронцями блокувати ворожі ресурси. Це можна зробити за посиланням: https://t.me/stopdrugsbot.

Источник