Керівник прокуратури АРК та Севастополя повідомив, чи є рух спротиву в Криму

Ігор Поночовний Шевчук Микола 06 Березня 2023, 16:30

Рух спротиву в Криму є, однак багато кримчан ніяк себе не проявляють через репресії окупантів.

Про це заявив керівник прокуратури АР Крим та м. Севастополя Ігор Поночовний в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

«Для нас було великим приємним здивуванням, коли з початком повномасштабного вторгнення в Криму почали проявляться ті активісти, про яких ми не чули й не знали багато років», — сказав він.

За його слвоами, останнім часом тиск на проукраїнське населення Криму не посилився, але окупанти продовжують репресії.

За роки окупації російська влада в Криму концентрувала свої зусилля над придушенням опору проукраїнського населення… Однак наразі активно переслідують і притягують до адміністративної відповідальності за дискредитацію російської армії, виконання українських пісень або демонстрацію української символіки, — пояснив Поночовний.

За його словами, «зазнаючи невдач на фронті, окупанти почали агресивніше реагувати на все українське в Криму».

Навіть приблизно не можу сказати, бо величезна кількість людей із проукраїнською позицією виїхали з Криму. Багато патріотично налаштованих кримчан, які залишилися, жодним способом себе не проявляють, бо це для них вкрай небезпечно. Рух спротиву є, так, але яка це кількість жителів — говорити складно, — сказав він, відповідаючи на запитання про те, який наразі відсоток кримчан, які чекають на деокупацію півострова.

Раніше повідомлялося, що Голова правління Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв заявив, що коли Збройні сили України (ЗСУ) будуть на адміністративному кордоні Криму, то люди виходитимуть на вулиці, щоб підтримати армію.

Источник