Катування та ув’язнення українського журналіста Єсипенка в Криму: прокуратура АР Крим повідомила про підозру оперативнику ФСБ

Ліна Тимошина 21 Листопада 2022, 14:50

Прокуратура Автономної Республіки Крим та міста Севастополя повідомила про підозру окупаційному правоохоронцю, який причетний до катування та незаконного ув’язнення українського журналіста, позаштатного співробітника Радіо Свобода проєкту Крим.Реалії Владислава Єсипенка.

Про це повідомляє пресслужба прокуратури.

Дії підозрюваного кваліфіковано як порушення законів та звичаїв війни (ст. 438 КК України).

Встановлено, що громадянин РФ, обіймаючи посаду «старшого оперуповноваженого УФСБ Росії по Республіці Крим та м. Севастополю» реалізував політику РФ щодо переслідування проукраїнськи налаштованого населення півострова, — йдеться у повідомленні.

Зокрема, у березні 2021 року біля села Перевальне підозрюваний незаконно затримав українського журналіста, який декілька останніх місяців перебував у Криму з робочим візитом. Коли оперативник провів огляд автівки журналіста, то нібито «виявив» у ній вибуховий пристрій. Без жодного процесуального оформлення, підозрюваний затримав журналіста та разом з іншими «правоохоронцями» перевіз його до м. Бахчисарай, помістивши при цьому до підвалу.

Застосовуючи фізичну силу, електричний струм та моральний тиск, «правоохоронці» змусили затриманого зізнатися у злочині, якого він не вчиняв, а саме у незаконному виготовленні, переробленні чи ремонті вибухових пристроїв. Також його змусили підписати заздалегідь підготовлені вказаним оперативником процесуальні документи та вказати місце розташування тайника з вибухівкою. За версією окупантів, саме там Єсипенко дістав компоненти для гранати, що ніби виявили у його автомобілі, — зазначили у прокуратурі.

Таким чином, підозрюваний порушив заборони передбачені Конвенцією про захист цивільного населення під час війни 1949 року, а також порушив закони та звичаї війни.

Источник